Огляд кишенькового осцилографа JYE Tech DSO 150

06.11.2018

Раніше ми вже мали справу з портативними осцилографами, але хотіли би ближче познайомитись ще з одним із них. Йдеться про осцилограф DSO 150 (DSO Shell) від JYE Tech. Це не перша модель цього виробника, і ми сподіваємось, що помилки та недоліки попередніх моделей були виправлені.

Відразу звернули увагу на його компактний розмір. Пристрій можна порівняти з сучасним мобільним телефоном. Його так само легко тримати однією рукою. Водночас, це повноцінний осцилограф, який може не лише відобразити осцилограму, а і виміряти частоту, період сигналу, прогальність та напругу. Перше, що спадає на думку – використати пристрій в польових умовах або важкодоступних місцях. Наприклад, для діагностики та ремонту електроніки автомобіля.

DSO150

Живлення осцилографа – 9 вольт постійної напруги. В комплект поставки блок живлення не входить, тому тут все залежить лише від ваших можливостей і фантазії: заживити його можна від батареї типу «Крона», від літієвого акумулятора або ж зробити блок живлення від електромережі 220 вольт. В мережі є багато оглядів та рекомендацій, в який спосіб можна було б це зробити. На наш погляд, виходячи з компактних габаритів приладу і, відповідно, його мобільного використання, буде доречно в якості джерела живлення використати батарею «Крона».

В комплект окрім кишенькового осцилографа входить щуп Р6020 з дільником напруги 1:1 або 10:1, та зйомна насадка з підпружиненим гачком.

Керування осцилографом

На передній панелі приладу можна побачити чотири кнопки керування та енкодер:

 • V/DIV – вертикальна розгортка (вольт на поділку). Вертикальна позиція сигналу. При утриманні – калібрування нуля;
 • SEC/DIV – горизонтальна розгортка (секунд на поділку). Переміщення сигналу по горизонталі. При утриманні – перехід в центр буфера;
 • TRIGGER – вибір режиму синхронізації (Auto, Normal, Single). Вибір типу синхронізації (по наростанню, по спаданню). При утриманні – встановлення рівня синхронізації по середньому значенню амплітуди сигналу;
 • OK – увімкнення режиму HOLD (зупинка зображення). При утриманні – ввімкнення / вимкнення режиму вимірювань;
 • ADJ – поворотний регулятор (енкодер), за допомогою якого відбувається регулювання або зміна вибраного параметра.

Комбінації кнопок призначені для таких операцій:

 • OK + TRIGGER – збереження сигналу в пам'ять;
 • OK + SEC/DIV – відтворення збереженого сигналу з пам'яті;
 • SEC/DIV + TRIGGER – відновлення заводських установок.

Технічні характеристики осцилографа DSO150

 • Смуга пропускання: 0 - 200 кГц
 • Частота дискретизації: до 1 млн відліків за секунду
 • Кількість каналів: 1
 • Чутливість: 5 мВ/под - 20 В/под
 • Розрядність АЦП: 12 біт
 • Максимальна напруга на вході: 50 В (дільник 1:1), 400 В (10:1)
 • Вхідний опір: 1 МОм
 • Глибина запису: 1024 точок
 • Дисплей: 2.4 дюйми, 320 х 240 точок
 • Розгортка: 10 мкс/под - 500 с/под
 • Напруга живлення: не більше 9 В DC, 120 мA
 • Роз'єм живлення: DC 5,5 мм / 2,1 мм
 • Розміри в корпусі: 115 х 75 х 22 мм
 • Вага: 100 г

Перевірка характеристик

Ми не могли не перевірити характеристики, заявлені виробником. Як це зробити? Використаємо генератор сигналів UNI-T UTG1010A. Подавати будемо сигнал відомої частоти та форми: меандр, синус, пилкоподібний, і подивимось, як наш осцилограф впорається з його відтворенням. Почнемо.

Синусоїдальний сигнал, амплітуда 5 В

DSO150 Частота 1 кГц
DSO150 Частота 10 кГц
DSO150 Частота 25 кГц
DSO150 Частота 50 кГц
DSO150 Частота 100 кГц
DSO150 Частота 200 кГц

Меандр, амплітуда 5 В

DSO150 Частота 1 кГц
DSO150 Частота 10 кГц
DSO150 Частота 25 кГц
DSO150 Частота 50 кГц

Пилоподібний сигнал, амплітуда 5 В

DSO150 Частота 1 кГц
DSO150 Частота 10 кГц
DSO150 Частота 50 кГц
DSO150 Частота 100 кГц

Що ми побачили? Сигнал без спотворень до частоти 70-80 кГц (синус), до 15-20 кГц (меандр), до 50 кГц (пила). На вищих частотах прилад не дозволив нам побачити чіткий сигнал, почались спотворення. Видно, що показники, заявлені виробником дещо завищені. Проте, у режимі вимірювань до частоти 200 кГц, вказаної виробником як максимальної, прилад дійсно працював коректно.

Приємною несподіванкою стало і те, що дисплей DSO150 має чітку масштабну сітку з прив’язкою до конкретних значень напруги вхідного сигналу (у нас – це 1 В на поділку). А це може суттєво економити час, адже по зображенню осцилограми, не вмикаючи режим вимірювань, можна оцінити амплітуду сигналу.

DSO150 Частота 100 кГц

Відразу напрошується висновок щодо використання приладу – це дослідження, діагностика та налагодження низькочастотних схем. Це може бути аудіоапаратура, зокрема підсилювачі та імпульсні блоки живлення. А от інженерам, які працюють з високими частотами, треба буде обрати інший пристрій.

З недоліків, які ми помітили за час роботи з приладом, – невелика смуга пропускання. Вже на частотах декілька десятків кГц осцилограф спотворює форму сигналу. Не зовсім вдало реалізований енкодер – висока швидкість повертання не призводить до зміни параметра, який ми міняємо.

Проте, загальне враження від знайомства з цим малюком склалось вельми позитивне. Прилад компактний і не захаращує робоче місце. Вхідний канал осцилографа, на відміну вій більшості його аналогів, має стандартний роз'єм BNC. Користуватись приладом нам було зручно та звично. Меню осцилографа інтуїтивно зрозуміле. Навіть дещо спрощене, якщо ви звикли користуватись лабораторними приладами. Дисплей яскравий, зображення чітке. На дисплей можна одночасно вивести і зображення сигналу, і його числове відображення – результати вимірювань.

JYE Tech DSO Shell має вбудований генератор меандра частотою 1 кГц. Амплітуду сигналу генератора можна вибрати: 0,1 В або 3,3 В.

Однозначно, DSO 150 не зможе стати основним і універсальним осцилографом для вирішення багатьох задач, проте в деяких випадках буде просто незамінним.

Придбати портативний цифровий осцилограф JYE Tech DSO 150 можна в магазині інструментів Masteram.

Команда Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Увійти в чат
Українська Офлайн Техпідтримка Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Українська Офлайн Техпідтримка Офлайн
Всі бренди
Переглянути весь каталог
Чат з продажів
 Українська не у мережі
 Техпідтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти