Популярні питання з ультразвукового очищення

06.04.2015
07.09.18

20 найбільш популярних питань про ультразвукове очищення і відповіді на них.

Очищення ультразвуком: питання і відповіді

Питання

1. Що таке ультразвукове очищення?

Ультразвукове очищення є швидким і ефективним екологічно безпечним способом очищення, який використовує ультразвукову енергію, яка проходить крізь відповідний миючий розчин. Це забезпечує високошвидкісне ретельне видалення небажаних забруднень з очищуваних елементів, розташованих усередині контейнера для рідини, що піддається проникненню ультразвукових хвиль. Цей метод очищення є одним з найсучасніших і найефективніших способів видалення бруду з різних об'єктів, особливо в найкоротші терміни і без можливого пошкодження елементів. Спосіб ультразвукового очищення оснований на кавітації.

2. Що таке кавітація?

Кавітація – процес швидкого формування і розсіювання мікро бульбашок в рідині. Явище кавітації відбувається, коли ультразвукові хвилі проходять через рідину. Ультразвук (звук високої частоти, як правило, від 20 до 400 кГц) породжує хвилі високого і низького тиску, які виробляють крихітні порожнини (бульбашки). Вони починають рости від мікроскопічних розмірів у фазі низького тиску, поки вони не стискаються, а потім лопаються на етапі високого тиску. Молекули рідини стикаються, вивільняючи величезну кількість енергії. Енергія миттєво збільшує локальну температуру і формує потік високої енергії, спрямований на поверхню очищуваного об'єкта. Ці пухирці мають величезну енергію, яка, спрямована на очищення - її викид відокремлює забруднення від поверхні, що очищається.

3. Як отримати ультразвук?

Ультразвукова енергія звукових хвиль високої частоти перетвориться з високочастотної електричної енергії за допомогою перетворювача. Очисна потужність пристрою залежить від типу і потужності використовуваного перетворювача.

4. Як сконструйована ультразвукова ванна?

Модуль ультразвукової ванни включає в себе ультразвуковий генератор та спеціальні перетворювачі, встановлені на нижній частині резервуара з нержавіючої сталі. Резервуар повинен бути заповнений рідиною для утворення середовища очищення. Генератор разом з перетворювачем формують змінні хвилі стиснення і розширення в рідині на дуже високих частотах, як правило, від 25 до 130 кГц.

Модуль ультразвукової ванни

5. Для чого використовується ультразвуковий нагрівач?

Ультразвуковий очищувач використовує функцію нагрівання, щоб підтримувати температуру розчину на необхідному рівні між циклами очищення. У свою чергу, тепло, необхідне для очищення, утворюється в процесі кавітації.

6. Що таке дегазація і навіщо вона потрібна?

Дегазація – процес попереднього видалення газів, які можуть бути присутніми в очисній рідині. Кавітація повинна відбуватися тільки після того, як всі гази були видалені з миючого розчину. Це забезпечує вакуум в бульбашках, що формуються. Вони руйнуються, коли хвиля високого тиску потрапляє в стінку пухирця і енергія, що виділяється, сприяє миючому засобу в розриві зв'язків між очищуваними об'єктами і їх забрудненнями.

7. Як отримати оптимальний результат очищення?

Ви можете отримати найкращий результат ультразвукового очищення тільки після виконання простих кроків: слід вибрати правильний тип ультразвукової ванни і резервуар потрібного розміру; вибрати відповідний засіб для очищення, що підходить для ваших цілей; встановити правильну температуру і час очищення.

8. Що таке пряме і непряме очищення?

Коли ви розміщуєте очищувані предмети в бак ультразвукової ванни, наповнений миючим розчином - це називається прямим очищенням. Об'єкти, як правило, поміщають в спеціальний перфорований пластиковий піддон або в корзину, а не на дно бака. Однак, для прямого очищення ви повинні вибрати рідину, яка не приведе до пошкодження бака ультразвукової ванни. В іншому випадку, ви можете використовувати неперфорований лоток або скляний контейнер. Залийте в нього необхідну вам очищувальну рідину, і помістіть предмети всередині. Такий метод називається непрямим очищенням. Врахуйте, що рівень води всередині резервуара повинен досягти лінії заповнення під час очищення, тобто близько 3 сантиметрів від вершини.

9. Чому потрібен спеціальний розчин для очищення?

спеціальний розчин для очищення

Ви можете використовувати різні рідини для чищення, навіть чисту проточну воду. Однак, сама вода не володіє очисними властивостями, тому вам доведеться використовувати спеціальний розчин для очищення, щоб отримати необхідний ефект. Ви розміщуєте в розчині очищувані об'єкти, щоб розпочати цей процес, а кавітація допомагає розчину розірвати зв'язки між деталями і забрудненнями. Спеціальні розчини для очищення містять певні інгредієнти для підвищення ефекту ультразвукового очищення. Наприклад, зниження поверхневого натягу рідини призводить до підвищення рівня кавітації. Рідина містить ефективну зволожуючу речовину або поверхнево-активну речовину.

10. Який розчин для очищення використовувати?

Ви можете знайти широкий вибір ультразвукових чистячих засобів, призначених для конкретних застосувань. Сучасні розчини містять різні мийні засоби, змочуючі речовини та інші реакційноздатні компоненти. Правильний вибір миючого розчину визначає успіх процесу очищення і допомагає уникнути небажаних реакцій з об'єктом, що очищається. Будь ласка, зверніться до технічних експертів, перш ніж вибрати засіб для ваших потреб.

11. Який розчин для очищення не слід використовувати?

Ніколи не використовуйте легкозаймисті розчини або рідини з низькою температурою спалаху (бензин, бензол, ацетон і т.д.). Викликана кавітацією енергія генерує тепло, а високі температури можуть утворити небезпечне середовище в горючих розчинах. Уникайте використання відбілювачів і кислот. Вони можуть пошкодити бак ванни з нержавіючої сталі. В іншому випадку, при необхідності використовуйте їх акуратно, однак, тільки для непрямого очищення. Слід мати відповідний контейнер для непрямого очищення, можуть бути використані скляні контейнери.

12. Коли розчин для очищення слід замінити?

Рекомендується замінити засіб для чищення, коли розчин став візуально брудним або коли знижується ефект очищення. Ви не зобов'язані змінювати розчин перед кожним новим циклом очищення.

13. Навіщо потрібно підтримувати рівень розчину на позначці індикатора рівня?

Щоразу перед очищенням переконайтеся, що рівень розчину знаходиться у відповідності з індикатором рівня ванни. Він повинен відповідати показнику рівня з лотками і кошиком всередині. В іншому випадку, можуть бути порушені характеристики процесу очищення, може змінитися частота очищення, може знизитися ефективність очищення, а ваша УЗ ванна може навіть отримати пошкодження. Відповідність цій вимозі дозволяє забезпечити більш високу циркуляцію розчину навколо очищуваних об'єктів і захистити нагрівачі та перетворювачі пристрою від перегрівання і поштовхів.

14. Яка тривалість процесу очищення?

Час очищення залежить від ряду умов, найбільш важливими з них є: розчин для очищення, кількість і тип забруднень на об'єкті, температура очищення і необхідний рівень чистоти. Ви можете спостерігати видалення забруднень відразу після початку циклу очищення. Ви можете налаштувати тривалість процесу очищення відповідно до ваших умов. Зазвичай, вам доведеться встановити приблизно необхідний час, а потім перевірити результат очищення, і повторити цикл очищення, якщо необхідно. Фактичне використання і результат очищення допомагають оператору визначити оптимальний час для певних типів об'єктів, а також для конкретних типів забруднень.

15. Яка рекомендована температура очищення?

Нагрівання допомагає ванні зробити процес очищення більш швидким і ефективним. Зазвичай розчини для очищення створені, щоб забезпечити найкращі результати і підвищені температури процесу. Ви можете визначити оптимальну температуру, яка підходить для ваших потреб, щоб забезпечити найбільш швидкі й ефективні результати шляхом проведення експериментів з різними типами забруднень і очищуваних предметів. Як правило, ви можете отримати найкращі результати в межах 50°C ~ 65°C.

16. Чи повинен я промити деталі після очищення?

Для видалення будь-яких шкідливих або небажаних хімічних залишків від миючого засобу рекомендується промити об'єкти після очищення. Ви можете провести полоскання в вашй ультразвуковій ванні, заповненій простою водопровідною водою, або використовувати водопровідну, дистильовану або деіонізовану воду і окремий контейнер, якщо необхідно.

17. Чому слід вимкнути УЗ ванну, якщо вона не використовується?

Безперервна експлуатація ванни посилює випаровування розчину для очищення. Це може призвести до зниження рівня рідини в резервуарі, що може, в результаті, призвести до серйозного пошкодження ванни. Вимкніть УЗ ванну після завершення циклу очищення і перевірте рівень розчину перед кожною операцією для того, щоб забезпечити тривалий термін роботи пристрою.

18. Чи може ультразвукове очищення пошкодити мої об'єкти?

Цей метод очищення, з деякими застереженнями, вважається безпечним для більшості об'єктів. Хоча в процесі кавітації відбувається потужне виділення енергії, це безпечно, оскільки енергія виявляється локалізованою на мікроскопічному рівні. Перше, на що ви повинні звернути увагу, це правильний вибір розчину для очищення. Ультразвукова потужність може посилити вплив миючого засобу на предмети, що очищаються. Не рекомендується застосовувати ультразвук для очищення наступних каменів: смарагд, малахіт, перли, танзаніт, бірюза, опал, корал і ляпіс.

19. Які застосування ультразвукового очищення?

Ювелірна справа

Зазвичай цей метод очищення використовується для очищення предметів, частин та інших об'єктів зі складною структурою поверхні і предметів, що вимагають поводження з особливою обережністю. Ультразвукове очищення виявиться корисним в хімії, автомобільній промисловості, машинобудуванні, виробництві полімерної продукції, наукових дослідженнях, охороні здоров'я, медицині, збройовій справі, ювелірній справі та інших промислових застосуваннях.

20. Що заборонено при використанні ультразвукової ванни?

  • Ніколи не розміщуйте предмети на дні резервуара для очищення. Це може призвести до пошкодження ванни, оскільки ультразвукова енергія буде відбиватися від очищуваних предметів назад на перетворювачі. Завжди використовуйте лоток для очищення або кошик, забезпечивши 30 мм відстань між дном резервуара і очищуваними об'ектами.
  • Не допускайте падіння УЗ ванни і уникайте інших струсів. Це може призвести до пошкодження ультразвукового випромінювача.
  • Ніколи не запускайте ванну без рідини всередині резервуара.
  • Ніколи не використовуйте легкозаймисті рідини, такі як бензин, бензол, ацетон з причин пожежної небезпеки.
  • Ніколи не використовуйте УЗ ванну в дуже запилених місцях.
  • Ніколи не використовуйте УЗ ванну при дуже високих температурах протягом тривалих періодів часу.
  • Ніколи не намагайтеся очистити вибухонебезпечні предмети, боєприпаси, ручні гранати, міни і т.д.
  • Ніколи не кладіть тварин або інші живі істоти всередину ванни і не використовуйте ванну для очищення своїх домашніх улюбленців.

Yuriy Ter-Arutiunian,
Інтернет-магазин Masteram

Ультразвукова ванна: популярні моделі

Дуже добре себе зарекомендували ультразвукові ванни Jeken, які раніше з'являлися на ринку під брендом Codyson. Вони виробляються на китайському підприємстві Jeken Ultrasonic Cleaner Limited за японськими і німецькими технологіями з 1998 року.

Для використання в ювелірних майстернях і магазинах, в салонах краси, в стоматологічних кабінетах, в домашньому господарстві та інших галузях часто купують такі ультразвукові ванни в пластикових корпусах:

Ультразвукова ванна Jeken (Codyson) CE-6200A
Ультразвукова ванна Jeken (Codyson) CE-6200A
Цифрова ультразвукова ванна об'ємом 1,4 л, потужністю 70 Вт. 5 часових режимів.
Ультразвукова ванна Jeken (Codyson) CE-5200A
Ультразвукова ванна Jeken (Codyson) CE-5200A
Ультразвукова ванна об'ємом 0,75 л, потужністю 50 Вт. 5 часових режимів і ручне налаштування.
Ультразвукова ванна Jeken (Codyson) CE-7200A
Ультразвукова ванна Jeken (Codyson) CE-7200A
Цифрова ультразвукова ванна об'ємом 2,5 л, потужністю 120 Вт. Цифровий контроль часу і нагрівання – по 5 режимів на вибір. Колір: синій/білий.
Ультразвукова ванна Jeken CE-5700A
Ультразвукова ванна Jeken CE-5700A
Цифрова ультразвукова ванна об'ємом 0,75 л, потужністю 50 Вт. П’ять часових режимів.
Знято з виробництва
Детальніше

Досить недавно вийшла нова серія ультразвукових ванн в металевих корпусах, які використовуються для всіх перерахованих вище застосувань, а також купують майстерні, медичні установи, антикварні магазини, центри по обслуговуванню електроніки, виробничі підприємства.

Ультразвукова ванна Jeken TUC-32
Ультразвукова ванна Jeken TUC-32
Багатофункціональна ультразвукова ванна з РК-дисплеєм. Цифровий контроль часу та температури нагрівання. Об'єм резервуара 3,2 л.
Ультразвукова ванна Jeken TUC-45
Ультразвукова ванна Jeken TUC-45
Багатофункціональна ультразвукова ванна з РК-дисплеєм. Цифровий контроль часу та температури нагрівання. Об'єм резервуара 4,5 л.
Ультразвукова ванна Jeken TUC-65
Ультразвукова ванна Jeken TUC-65
Багатофункціональна ультразвукова ванна з РК-дисплеєм. Цифровий контроль часу та температури нагрівання. Об'єм резервуара 6,5 л.
Ультразвукова ванна Jeken TUC-100
Ультразвукова ванна Jeken TUC-100
Багатофункціональна ультразвукова ванна з РК-дисплеєм. Цифровий контроль часу та температури нагрівання. Об'єм резервуара 10 л.
Ультразвукова ванна Jeken TUC-200
Ультразвукова ванна Jeken TUC-200
Багатофункціональна ультразвукова ванна з РК-дисплеєм. Цифровий контроль часу та температури нагрівання. Об'єм резервуара 20 л.

Звичайно ж, перелік можливих способів застосування і рекомендованих моделей далеко не повний. Для правильного вибору відповідної для ваших цілей ультразвукової ванни, рекомендуємо вам звернутися за консультацією до нашої технічної підтримки.

Команда Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Увійти в чат
Українська Офлайн Техпідтримка Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Українська Офлайн Техпідтримка Офлайн
Всі бренди
Переглянути весь каталог
Чат з продажів
 Українська не у мережі
 Техпідтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти