Інфрачервоні паяльні станції: переваги технології і знайомство з брендом ACHI

08.07.2016
27.11.18

Розвиток електротехніки і, як результат, мінімізація розмірів та ускладнення компонентів створюють постійне зростання попиту на вирішення складних завдань у сфері ремонту новітнього споживчого обладнання. У цій статті розглянемо найбільш досконалу на сьогодні технологію, яка набула популярності серед широкого кола фахівців, технологію інфрачервоного паяння.

Інфрачервоні паяльні станції, їхні особливості і переваги

Інфрачервоні паяльні станції – це комплексне рішення на ринку обладнання для сервісного обслуговування та ремонту різних видів сучасної техніки. Базовий принцип їхньої роботи полягає у потужному нагріванні за допомогою інфрачервоного випромінювання електромагнітними хвилями довжиною 2-8 мкм. Практично кожна, окрім бюджетних моделей, інфрачервона паяльна станція – це складний ремонтний комплекс, який складається з таких компонентів:

 • Верхній нагрівач.
 • Нижній нагрівач (для попереднього нагрівання).
 • Стіл з тримачем для плати.
 • Система забезпечення контролю температури (складається з термопари та програмованого контролера).

Найновіші моделі паяльних станцій мають можливість підключення до програмного забезпечення ПК для контролю над процесом паяння по заданому температурному профілю.

Scotle

За типом нагрівального елемента розрізняють інфрачервоні паяльні станції:

 • керамічні,
 • кварцові.

Одна з переваг керамічних нагрівачів – це паяння за допомогою випромінювання електромагнітними хвилями невидимого спектру, які є абсолютно безпечними для людського ока і дозволяють оператору проводити візуальне спостереження за процесом. Вони також є найбільш надійними та забезпечують довгий час експлуатації до відмови.

Кварцові нагрівачі, у свою чергу, відзначаються меншою інерційністю та забезпечують більшу однорідність зони нагрівання, хоча вони використовують крім невидимого ще й видимий, а тому шкідливий для зору, діапазон інфрачервоного випромінювання. З цієї причини, зазвичай, до комплектації станції додаються захисні окуляри.

Інфрачервоні паяльні станції обладнані усім необхідним для налаштування розмірів прямокутної зони нагрівання, зазвичай від 10 до 60 мм. Ви можете також самостійно маніпулювати розмірами та формою зони нагрівання, оскільки в роботі з цими станціями допускається використання фольги, якою закривають ділянки елементів, що не підлягають нагріванню. Інфрачервоний ремонтний комплекс спеціально обладнаний столом, на якому можна надійно зафіксувати плату.

IR6500

Верхній нагрівач виконує основну роботу з паяння. Нижній нагрівач здійснює попереднє нагрівання елементів і мінімізує таким чином ризик термічної деформації текстоліту. Система термоконтролю дозволяє оператору вибирати правильний термопрофіль – температурно-часовий відрізок процесу та, порівнюючи температурні показники, регулювати весь процес за заданими параметрами.

Зростання попиту саме на інфрачервоний тип паяльних станцій досить легко пояснити рядом їхніх особливостей та переваг у вирішенні складних ремонтних завдань:

 • Відмінно підходить для відновлення роботи мікросхем SMD, BGA, CBGA, CCGA, CSP, QFN, MLF, PGA великих і середніх розмірів.
 • Інфрачервоні паяльні станції краще інших можуть задовольнити потреби майстрів сервісного центру для монтажу, демонтажу та реболінгу BGA-корпусів. На ринку представлені паяльні станції, які продаються відразу з наборами для реболінгу.
 • Інфрачервоні паяльні станції значно зручніші від інших у роботі з елементами з пластику (шлейфи та конектори).
 • Інфрачервоне випромінювання має різний вплив на металеві та неметалеві деталі. Спершу нагріваються металеві елементи та припої.
 • Нагрівання відбувається лише в необхідній зоні, інші компоненти захищені від небажаного термічного впливу.
 • Здійснюючи точне попереднє нагрівання знизу, інфрачервона технологія паяння запобігає термічній деформації монтажної плати, що особливо важливо для плат великого розміру, таких як материнські плати ПК.
 • Саме ці станції забезпечують рівномірність нагрівання. Завдяки великій потужності елементи швидко нагріваються до необхідної температури.
 • Ідеально підходять для роботи з безсвинцевими припоями завдяки все тій же потужності та здатності підтримувати стабільну температуру.
 • Відсутність сильного повітряного потоку, що не призводить до здування легких компонентів з плати, як у випадку з термоповітряними станціями.
 • Відсутність необхідності докуповувати велику кількість різних насадок під різний розмір мікросхем, як у термоповітряних паяльних станціях.
 • Інфрачервоне випромінювання хвиль короткої довжини не завдає шкоди зору і дозволяє оператору візуально контролювати процес паяння.

Інфрачервоні паяльні станції витіснили інші аналогічні види техніки та набули найбільшого поширення серед сервісних центрів, які спеціалізуються на ремонті мобільних телефонів, ігрових консолей, ноутбуків, планшетів та іншої комп’ютерної техніки, в першу чергу завдяки простоті та ефективності використання. На цьому етапі виробники зосередилися на випуску саме такого типу паяльних станцій.

Порівняння основних технічних характеристик інфрачервоних і термоповітряних паяльних станцій

Термоповітряні паяльні станції – це перше покоління ремонтних комплексів, створених для монтажу та демонтажу мікросхем з SMD та BGA-корпусами. Найкращим чином зарекомендували себе також у роботі з невеликими SMT-компонентами, тобто з планшетами та іншою дрібною споживчою електронікою.

Вони були фактично замінені інфрачервоною технологією через такі недоліки:

 • Маленька площа прогрівання.
 • Нерівномірність прогрівання та зайві термічні навантаження на сусідні елементи.
 • Деформація монтажної плати.

Але варто зазначити, що великого розповсюдження набули комбіновані або гібридні ремонтні комплекси, в яких поєднуються найкращі позитивні властивості і термоповітряних, і інфрачервоних технологій. Приклад такого обладнання – це гібридний ремонтний комплекс Scotle IR360 PRO V3. На сьогодні саме такий тип паяльних станцій вважається найкращими серед широкого кола фахівців.

Інфрачервоні паяльні станції мають свої недоліки та слабкі сторони, на які покупцеві варто звернути увагу перед остаточним вибором моделі. Багато початківців помилково купують станції замість комплексів для демонтажу великих мікросхем, подібні до термоповітряної станції Lukey 852D+ з окремим паяльником.

В більшості випадків це призводить до негативних наслідків, тому що в цьому разі варто використовувати інфрачервоний паяльний комплекс, або термоповітряний комплекс великого розміру, або їх гібрид. Навіть якщо поєднувати в роботі термоповітряну станцію з інфрачервоним нижнім нагрівачем, замінити якісне інфрачервоне паяльне обладнання не вдасться, тому що тільки так забезпечується напівавтоматизований процес. А у випадку з термоповіртяною станцією контроль здійснює оператор.

На ринку представлені якісні інфрачервоні станції від американських та німецьких виробників, але їхня вартість сягає більше 10 тисяч доларів. Інший поширений сегмент – це станції китайського виробництва, ціна яких коливається в межах 1 тисячі доларів. Вони мало чим поступаються дорогим аналогам і дозволяють розпочати свій бізнес, не вкладаючи великих коштів у створення сервісного центру. Популярність цих станцій серед майстрів зумовлена не лише простотою використання, але і роботою в зручному напівавтоматичному режимі. Користувачеві насамперед важливо ввести початкові дані та правильно вибрати температурний профіль, а ремонтний комплекс дасть сигнал про завершення процесу.

Інфрачервоні паяльні станції виробника ACHI

ACHI – це невелика китайська компанія, яка першою почала масове виробництво великих інфрачервоних паяльних станцій у доступному ціновому сегменті. Ставши відомими у світі завдяки ремонтному комплексу ACHI IR-PRO-SC, вони зацікавили великого виробника Scotle Technology, який зробив ACHI своїм підрозділом, що дуже позитивно відзначилося на якості продукції. Компанія почала оснащувати свої паяльні станції керамічними інфрачервоними випромінювачами, які за характеристиками близькі до відомих Elstein німецького виробництва. Хороша якість, доступна ціна та легкість ремонту пояснює популярність цього бренду серед майстрів. На цей момент в асортименті представлені три основні моделі інфрачервоних паяльних станцій:

ACHI IR-6500 – це початковий мінімум для відновлення роботи великих монтажних плат.

ACHI IR-PRO-SC – інфрачервона паяльна станція, яка є самодостатнім інструментом для професійного масового ремонту в умовах сервісного центру, де процеси поставлені на потік.

ACHI IR-12000 – найбільш просунута модифікація із асортименту ремонтних комплексів виробника. Розрахований на досвідчених користувачів, які хочуть отримати усі переваги гібридної технології. Ключова особливість цього комплексу – це нижній інфрачервоний нагрівач, всередину якого вмонтовано термоповітряний. Верхній нагрівач теж є інфрачервоним. Вбудований промисловий комп’ютер з 7" дюймовим сенсорним екраном для виводу даних допомагає в режимі реального часу аналізувати та коригувати параметри.

Нижче додаємо таблицю порівняння основних технічних характеристик найпопулярніших моделей інфрачервоних ремонтних комплексів виробника ACHI:

  ACHI IR-6500 ACHI IR-PRO-SC ACHI IR-12000
Споживана потужність 1300 Вт 2850 Вт 3650 Вт
Зони нагрівання верхня, переднагрівання верхня, переднагрівання верхня, нижня, переднагрівання
Потужність верхнього нагрівача 400 Вт 450 Вт 400 Вт
Розміри верхнього нагрівача 80 × 80 мм 80 × 80 мм 80 × 80 мм
Потужність переднагрівання 800 Вт 2400 Вт 3200 Вт
Розміри преднагрівача 180 × 180 мм 240 × 240 мм 350 × 210 мм
Зберігання термопрофілів 10 груп 10 груп необмежено
Виведення даних ПК ПК 7" сенсорний екран

Інфрачервоні паяльні станції виробника ACHI – це найбільш сучасне, якісне та доступне обладнання для ремонту мобільної та комп’ютерної техніки. Їхні можливості є цілком достатніми для повноцінного професійного ремонту, і вони не поступаються характеристиками більш дорогим аналогам. Саме з ACHI споживачі отримають за доступною ціною всі переваги найкращої на сьогодні технології паяння – інфрачервоної.

Команда Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Увійти в чат
Українська Офлайн Техпідтримка Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Українська Офлайн Техпідтримка Офлайн
Всі бренди
Переглянути весь каталог
Чат з продажів
 Українська не у мережі
 Техпідтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти