Огляд газового паяльника Goot GP-101S

15.05.2012

У багатьох майстрів, напевно, траплялися ситуації, коли виникала необхідність в автономному паяльнику. У таких випадках найбільш надійним і практичним пристроєм є газовий паяльник. Хто ним користувався, напевно знає про перевагу цього інструменту. Спеціально для новачків, які бачили газовий паяльник тільки на картинках, магазин Masteram пропонує огляд газового паяльника Goot GP-101S, який доступний в нашому асортименті.

Газовий паяльник Goot GP-101S
Газовий паяльник Goot GP-101S

Технічні характеристики газового паяльника Goot GP-101S

Система нагрівання газова
Тип пального газ бутан
Довжина газового паяльника 157 мм (без ковпачка)
Вага газового паяльника 50 г (з ковпачком)
Час роботи з повним балоном приблизно 45 хв.
Температура жала 100 - 400 ºC
Еквівалентна потужність 10 - 60 Вт

Японська компанія Goot приділяє увагу як технологічній досконалості своїх приладів та інструментів, так і їх дизайну. Не дивно, що газовий паяльник Goot GP-101S відрізняється від дешевих аналогів приємним зовнішнім виглядом. У комплекті цього інструменту поставляється ковпачок, в який вбудований пірофорний кремінь з барабаном, для видобування іскри, такий, як на звичайних запальничках. Крім цього ковпачок забезпечений скобою, за допомогою якої паяльник можна чіпляти до одягу або за інші місця.

Газовий паяльник Goot GP-101S
Кріплення газового паяльника Goot GP-101S

З конструктивної точки зору, газовий паяльник Goot GP-101S досить простий - він складається з балона з газом і знімного сопла, яке поєднане з жалом.

Газовий паяльник Goot GP-101S

Газовий паяльник Goot GP-101S

Газовий паяльник Goot GP-101S
Жало газового паяльника Goot GP-101S

У нижній частині паяльника розміщений впускний клапан, через який проводиться заправка паяльника газовим балоном.

Газовий паяльник Goot GP-101S
Впускний клапан газового паяльника Goot GP-101S

Газовий паяльник Goot GP-101S
Заправка газового паяльника Goot GP-101S

Тут же розташований регулятор подачі газу - його можна обертати як за годинниковою, так і проти годинникової стрілки. Поворот цього регулятора потребує докладання значного зусилля, оскільки поверхня його гладка і незручна для захоплення. Є тільки одна виступаюча смужка, яка вказує на величину струменя газу, яка дозволяє зачепитися пальцям, щоб вони не ковзали.

Газовий паяльник Goot GP-101S
Регулятор струменя газу газового паяльника Goot GP-101S

У верхній частині газового паяльника Goot GP-101S знаходиться випускний клапан, який відкривається спеціальним важелем.

Газовий паяльник Goot GP-101S
Газ перекрито

Газовий паяльник Goot GP-101S
Газ відкрито

Сопло газового паяльника Goot GP-101S зйомне, і дозволяє встановлювати сумісні жала різних форм. Для зручності підпалювання газу, вихідний отвір можна повернути в будь-яку сторону. Перевагою газового паяльника Goot GP-101S перед дешевими аналогами є те, що при тривалій роботі пластмаса біля сопла не нагрівається. Це дозволяє використовувати інструмент тривалий час.

Що стосується практичності використання газового паяльника Goot GP-101S, то хочеться відзначити, що він дуже легкий, зручний і економічний. Запалювання здійснюється після відкриття верхнього клапана. Якщо регулятор струменя газу не встановлений на мінімум, можна почути виразне шипіння.

Піднісши до сопла запальничку, видобудьте іскру, після чого переконайтеся в тому, що газ загорівся. Спочатку, газ горітиме синім полум'ям, після чого вогонь пропаде, а внутрішня частина сопла розжариться до жовтого кольору. Все тепло від згорілого газу буде передаватися через сітчасту вставку сопла до жала.

На максимальній потужності набір температури відбувається досить швидко. Температуру в 200 º C, якої достатньо для плавки свинцево-олов'яних припоїв, жало набирає за 15 секунд. Максимальна температура досягає 400-420 ºC, але для цього потрібно більше часу. Що дійсно здивувало в роботі газового паяльника Goot GP-101S, так це підтримка стабільної температури. Після розігріву на максимальному струмені газу, досить встановити регулятор трохи вище мінімального рівня і можна працювати, не боячись за те, що жало охолоне. Навіть при тривалому контакті жала з припоєм воно зберігає енергію, і здатне без перерви плавити нові паяні елементи.

Як тест, ми провели вимірювання температури жала паяльника за допомогою цифрового термометра UNI-T UT325. При мінімальному напорі газу температура жала досягла 140 ºC.

Газовий паяльник Goot GP-101S

а при максимальному напорі - 400 ºC:

Газовий паяльник Goot GP-101S

У технічних характеристиках зазначено, що Газовий паяльник Goot GP-101S здатний працювати безперервно 45 хвилин. Перевіривши цю інформацію, ми з'ясували, що насправді однієї заправки достатньо для роботи інструменту протягом однієї години двадцяти хвилин. Цей показник відповідає середньому положенню регулятора подачі газу.

Газовий паяльник Goot GP-101S

Газовий паяльник Goot GP-101S
Упаковка газового паяльника Goot GP-101S

Марка Goot представлена в магазині Masteram ще двома газовими паяльниками - більш потужними моделями Goot GP-501таGoot GP-510SET. Вони відрізняються від Goot GP-101S більшою потужністю і наявністю змінних жал в комплекті. Також вони оснащені п'єзоелементом, що дозволяє здійснювати запалювання однією кнопкою.

Купити газовий паяльник Goot GP-101S можна в магазині інструментів Masteram.

Сергій Сафонюк
Технічний спеціаліст магазину інструментів Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Увійти в чат
Українська Офлайн Техпідтримка Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Українська Офлайн Техпідтримка Офлайн
Всі бренди
Переглянути весь каталог
Чат з продажів
 Українська не у мережі
 Техпідтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти