Димер і LED-лампа: ідеальне поєднання зручності та ефективності

17.10.2016

Впродовж останніх років, у сфері освітлення все частіше можна натрапити на слово "димер". Що це таке, де і для чого його використовують?

Димер – це пристрій, який дозволяє змінювати яскравість різноманітних ламп, від КЛЛ (компактна люмінесцентна лампа) до LED-ламп (light emitting diode, світлодіод). Принцип роботи такого приладу доволі простий: обмеження сили електричного струму і, як результат, потужності, призводить до зміни яскравості світіння. Це, в свою чергу, дозволяє користувачу змінювати яскравість елементів освітлення (ламп, світильників і т.д.). Димери мають достатньо довгу історію розвитку і вдосконалення. Перші з них були неідеальними і неекономними, вони розсіювали значну кількість потужності у вигляді тепла, або ж мали занадто великі габарити.

Сучасні димери – доволі складні пристрої, які часто можуть не лише регулювати яскравість освітлення, а й виконувати цілий ряд інших функцій, наприклад, вимикати світло за таймером або дистанційно управляти освітленням. Найчастіше димери зустрічаються у приватних квартирах та будинках, а також у офісних приміщеннях.

Незважаючи на те, що функцію димірування підтримують різні типи ламп, найбільш ефективним вважається використання димера в поєднанні з технологією LED.

Однак, не всі димери і LED-лампи є сумісними. Все залежить від типу драйвера, однієї з найважливіших частин світлодіодної лампи. Драйвер, який підтримує функцію димірування, реагує на поведінку димера (зміну яскравості користувачем на пульті управління), збільшуючи або зменшуючи коефіцієнти заповнення імпульсів струму. Це так звана широтно-імпульсна модуляція або просто ШІМ (англійська абревіатура PWM). Відрізнити лампи з різними типами драйверів доволі просто, адже кожен виробник вказує (на упакуванні, в інструкції користувача, в описі товару), підтримує лампа функцію димірування, чи ні.

Схема підключення димера

Типи димерів

По типу керування розрізняють такі димери:

Поворотні. Управління здійснюється поворотом ручки за і проти годинникової стрілки. Освітлення вмикається після клацання при повороті ручки, початкова яскравість – приблизно 10%.

Поворотно-натискні. Освітлення вмикається натисканням на ручку, а регулювання яскравості – її повертанням. Відмінність від звичайного поворотного димера – можливість вимкнути освітлення, не повертаючи ручки, зберігаючи при цьому останні встановлені параметри.

Кнопкові. Управління здійснюється кнопками. Зазвичай також є кнопка повного вимкнення.

Сенсорні. Управління здійснюється доторком до сенсорної панелі. Часто виконують й інші функції. Оснащені модулем дистанційного управління або навіть кольоровим екраном.  

Дистанційні. По принципу роботи нагадують пульт управління для звичайного телевізора. На панелі пульта розміщені кнопки плавного регулювання яскравості та кнопки вибору джерела світла – 1, 2, 3 і т.д. (які, в свою чергу,  можуть бути або механічними, або ж сенсорними), а також, доволі часто, і кнопки з фіксованими значеннями яскравості: 25%, 50%, 75%, 100%. Завдяки тому, що управління здійснюється по радіоканалу, ними можна регулювати яскравість з різних кімнат чи навіть знадвору.

Wi-Fi. Найбільш сучасний тип, який дуже часто використовується в системах «Розумний дім» ("Smart home"). Управління здійснюється з допомогою смартфона або планшета через Wi-Fi, але в комплект зазвичай входить і дистанційний сенсорний пульт управління.

Димер з дистанційним пультом управління

Переваги і недоліки використання

Основні переваги використання димерів:

  1. Можливість реалізовувати та управляти доволі складними і, водночас, гнучкими системами освітлення
  2. Програмування різноманітних сценаріїв освітлення
  3. Високий ККД (більше 90%) запобігає виділенню тепла, шуму, створення мережевих та радіоперешкод
  4. Можливість дистанційного керування

Єдиним недоліком можна вважати додаткові витрати на обладнання приміщення такими пристроями, але вони досить швидко окупаються за рахунок економічності і довгого ресурсу роботи.

Поєднання технології димірування з LED-освітленням несе в собі чимало переваг, а недоліки практично відсутні. В асортименті нашого інтернет-магазину представлений широкий вибір димерів та світлодіодних ламп, серед яких ви знайдете саме те, що потрібно для якісного, зручного і ефективного освітлення вашої квартири, будинку чи офісу.

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Увійти в чат
Українська Онлайн Техпідтримка Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Українська Онлайн Техпідтримка Офлайн
Всі бренди
Переглянути весь каталог
Чат з продажів
 Українська у мережі
 Техпідтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти