FLUKE допомагає виявляти та усувати найпоширеніші проблеми у роботі фотоелектричних систем

Зі зростанням кількості сонячних електроустановок рік за роком зростає попит на технічних спеціалістів, які знають, як ефективно і результативно виявити та усунути несправності у роботі фотоелектричних систем.

Виявлення та усунення несправностей у роботі фотоелектричних систем загалом зосереджується на чотирьох компонентах системи: фотоелектричних панелях, навантаженні, інверторі та розподільчих коробках.

Найкращим інструментом для роботи на більшості ділянок сонячної електроустановки є струмовимірювальні кліщі FLUKE 393 FC.
Це єдині у світі струмовимірювальні кліщі категорії CAT III 1500 В з класом захисту IP54 змінного/постійного струму та з набором функцій, зокрема, вимірюванням постійного струму, визначенням полярності зі звуковою сигналізацією та перевіркою провідності з візуальним підтвердженням, які були спеціально розроблені для тестування та проведення вимірювань на сонячних фотоелектричних електроустановках.

Електротехнік знімає показання на звороті фотоелектричної панелі за допомогою струмовимірювальних кліщів FLUKE 393 FC.

Зміст

Виявлення та усунення несправностей у роботі фотоелектричних панелей

Спершу перевірте вихідну потужність всієї системи на контрольній панелі або інверторі. Перш ніж почати пошук та усунення несправностей, перевірте і зафіксуйте вхідну напругу інвертора та рівень струму від фотоелектричного масиву. Швидше за все, ви стикнетесь з одним з двох сценаріїв:

  • Фотоелектрична система загалом або її частина не працює або не виробляє електроенергію. Це може бути пов'язано з проблемою у роботі інвертора.
  • Або потужність фотоелектричної системи нижча планової. Це може бути пов'язано з проблемою у роботі одного із масивів або модулів.

Перевірте кожен окремий дріт по всій його протяжності, йдучи в зворотному напрямку від концентратора. Візуально обстежте всю систему на наявність очевидних пошкоджень або випадкових роз'єднань. Знайшовши несправний модуль або масив, перевірте всі дроти, перемикачі, запобіжники та автоматичні вимикачі.

Замініть перегорілі запобіжники, повторно налаштуйте вимикачі та перемикачі. Перевірте, чи немає обірваної проводки, ослаблених або забруднених з'єднань. За потреби замініть та очистіть їх. Зверніть особливу увагу на ослаблені з'єднання між модулями. Вони могли ослабнути, що призвело до відсутності контакту.

Вдалою стартовою точкою для пошуку та усунення несправностей у системі може бути розподільча коробка, оскільки саме тут сходяться окремі дроти від модулів. Кожен модуль може бути обладнаний запобіжником, який слід перевірити за допомогою струмовимірювальних кліщів FLUKE 393 FC.

Проблеми з проводкою та ослаблені з'єднання також можуть призвести до того, що модуль видаватиме занадто низьку напругу. Перевірте всі з'єднання проводки. Якщо вихідна потужність модуля занадто низька, це може означати, що окрема секція фотоелементів несправна. Відстежити це можна за допомогою FLUKE 393 FC на монтажних коробках, доки не буде знайдено несправний елемент.

Струмовимірювальні кліщі FLUKE 393 FC оснащені звуковою сигналізацією полярності під час тестування напруги холостого ходу. Якщо ви виявите зворотну полярність, це може означати, що інші електричні кола в розподільчій коробці були помилково з'єднані послідовно, що призвело до появи напруги, яка перевищує максимальну вхідну напругу інвертора.

Зі зниженням вихідної потужності також можуть бути пов’язані бруд або плями на самих модулях. Хоча модулі зазвичай сконструйовані таким чином, що не потребують технічного обслуговування впродовж багатьох років, все ж може виникнути необхідність в їх очищенні. В окремих регіонах причиною клопотів можуть ставати пилок і пил.

Виявлення та усунення несправностей у роботі навантажень фотоелектричних електроустановок

Фотоелектрична система використовується для подачі струму на електричні навантаження у будівлях, тому будь-які проблеми з навантаженнями також впливатимуть і на систему. Першим кроком є перевірка перемикачів, запобіжників та вимикачів навантаження за допомогою FLUKE 393 FC, щоб переконатися, що в точці підключення навантаження наявна належна напруга. Далі за допомогою FLUKE 393 FC перевірте запобіжники та автоматичні вимикачі.

Якщо ви виявили перегорілі запобіжники або вимикачі, що спрацювали, знайдіть причину та усуньте або замініть несправні компоненти. Якщо навантаженням виступає мотор, причиною несправності може бути спрацювання внутрішнього термореле або обрив обмотки мотора. Для перевірки підключіть інше навантаження і перевірте, чи працює воно належним чином.

Як і в будь-якій іншій електросистемі, перевірте систему на наявність обірваних проводів та ослаблених з'єднань. Очистіть усі забруднені з’єднання та замініть пошкоджену проводку. Вимкнувши живлення, перевірте та ліквідуйте можливі пошкодження заземлення. Якщо запобіжники або вимикачі перегорають або спрацьовують повторно, це означає, що виникло коротке замикання, яке потрібно знайти та усунути.

Якщо навіть після цього навантаження не працює належним чином, перевірте напругу системи на точці підключення навантаження за допомогою FLUKE 393 FC. Можливо, використовується дріт занадто малого діаметру і його необхідно замінити більшим діаметром. Також можливо, що дроти підключення до навантажень занадто довгі. Це проявлятиметься у вигляді низької напруги у точці підключення навантаження. У цьому випадку ви можете зменшити навантаження на електричне коло або використати дріт більшого діаметру.

Виявлення та усунення несправностей у роботі інверторів фотоелектричних електроустановок

Швидше за все, ви щоденно працюєте з приводами зі змінною швидкістю, тому звикли перевіряти потужність змінного і постійного струму. Інвертор у фотоелектричній системі також може вийти з ладу і спричинити проблеми. Інвертор перетворює постійний струм від фотоелектричної системи в змінний струм для використання в будівлях.

Якщо інвертор не видає правильну вихідну потужність, спочатку перевірте та зафіксуйте робочу вхідну напругу і рівень постійного струму на інверторі. Перевірте на стороні змінного струму вихідну напругу та рівень струму на інверторі за допомогою FLUKE 393 FC.

Багато таких систем мають дисплей, який відображає роботу інвертора струму та робочі характеристики системи. Оскільки кліщі FLUKE 393 FC відображають середньоквадратичне значення, ви можете використовувати напругу і струм для вимірювання і запису вихідної потужності в кіловатах (кВт). Якщо можливо, використовуйте дисплей інвертора для відображення поточної загальної кількості кіловат-годин (кВт-год).

Згодом ви можете зафіксувати це значення та порівняти його зі значенням, зафіксованим під час попередньої перевірки. FLUKE 393 FC також можна використовувати на стороні постійного струму для перевірки потужності постійного струму та зберігання показань в додатку FLUKE Connect™ на смартфоні.

Якщо інвертор не виробляє потрібний обсяг електроенергії, причиною цьому може бути низка проблем – і наявність чи відсутність кожної з них легко перевірити за допомогою FLUKE 393 FC:

  • Перегорів запобіжник
  • Спрацював автоматичний вимикач
  • Обірвані дроти
Youtube video

Скористайтесь FLUKE 393 FC для вимірювання вихідного змінного струму інвертора. Навантаження інвертора може споживати занадто багато струму. За допомогою подвійного дисплея, що відображає напругу і частоту змінного струму, ви можете визначити, чи правильно працює вихід змінного струму інвертора.

Інвертор можна підключити до місцевої електромережі. Вихідний змінний струм інвертора коливається залежно від рівня надходження на масив сонячної енергії. Інвертор підтримує правильну вихідну напругу і фазу в електромережі. Будь-які проблеми з напругою в електромережі можуть призвести до вимкнення інвертора. У цьому випадку зверніться до енергопостачальної компанії для проведення необхідних ремонтних робіт.

Виявлення та усунення несправностей у роботі розподільчих коробок

Під час пошуку та усунення несправностей у роботі фотоелектричних масивів вимірювання сили струму та розрахунки мають вирішальне значення для встановлення того, чи правильно працюють такі масиви. Вимірювання струму на окремих фотоелектричних масивах або комбінація вимірювань струму допомагає визначити, чи вийшов з ладу той чи інший фотоелемент.

Youtube video

Завдяки тоншим губкам струмовимірювальних кліщів FLUKE 393 FC ви можете розташувати у просвіті губок декілька провідників для комбінованих вимірювань струму навіть у тісних або переповнених обладнанням місцях, наприклад, в інверторних або розподільчих коробках.

Команда Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Чат з продажу
Українська не в мережі
Техпідтримка не в мережі
Мова: Українська
Чат з продажів
 Українська не у мережі
 Техпідтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти