6 способів подовжити життя акумуляторів
Що поєднує ноутбук, годинник, смартфон і автомобіль? Безліч речей, скажете ви, і будете мати рацію. Але сьогодні ми хотіли б наголосити на одному спільному для них факторі – наявності акумулятора.
Портативні пристрої стали невіддільною частиною нашого повсякдення. На ринку існують навіть зубні щітки та кросівки з акумуляторами! А ще все більше людей надають перевагу ноутбукам, а не стаціонарним ПК. Ті з нас, хто не бажає відмовлятись від стандартного комп’ютера, можуть вирішити купити джерело безперебійного живлення.
ДБЖ можуть бути різними, всі зі своїми недоліками та перевагами. Не має значення, які акумулятори використовує ваш безперебійник – свинцево-кислотні чи акумуляторні банки типу 18650. Для безпечного та довготривалого використання, важливо дотримуватись певних правил поводження з ними.
Тож ми склали перелік основних моментів, які варто запам’ятати, якщо ви хочете самостійно обслуговувати свої джерела живлення.
- Використовуйте лише сумісні зарядні пристрої
Кожен акумулятор має номінальні параметри струму і напруги заряджання. Дотримуйтесь цих параметрів, щоб запобігти його пошкодженню. - Не перезаряджайте і не перерозряджайте акумулятори
Для того, щоб уникнути проблеми деградації акумуляторів при надмірному заряджанні і розряджанні, ми рекомендуємо використовувати спеціальні плати заряду/розряду. - Уникайте екстремальних перепадів температур
Намагайтеся не використовувати акумулятори за температури нижче -20°C або вище 60°C. Це призводить до деградації акумулятора та зменшення його ємності. Для паяння акумуляторів слід використовувати метод точкового зварювання, і в жодному разі не нагрівайте їх паяльником. - Зберігайте акумулятори в сухому місці
Волога може пошкодити акумулятори. Зберігайте їх в сухому та прохолодному місці. Та не забувайте регулярно підзаряджати, щоб уникнути глибокого перерозряду. - Не замикайте контакти акумулятора
Коротке замикання може призвести до перегріву, пошкодження або навіть вибуху акумулятора. І це напевно найважливіше правило, адже випадкове закорочення виводів акумулятора – це поширена причина їх виведення з ладу - Регулярно перевіряйте стан акумуляторів
З часом акумулятори втрачають свою ємність. Регулярно перевіряйте їх стан, щоб визначити, коли їх потрібно замінити. Зараз ми вам детально розповімо, як саме це зробити.
Для оцінки здоров’я акумулятора потрібно визначити його напругу та внутрішній опір. Якщо ви маєте справу з батареями та збірками 18650, рекомендуємо використовувати аналізатор YR1035C5.
Для перевірки автомобільних акумуляторів ідеально підходить тестер UNI-T UT673A. Для початку тестування, потрібно лише обрати тип вашого акумулятора.
Якщо ви шукаєте універсальний прилад, що здатний вимірювати стан батарей цілими кластерами, то Fluke BT521 – це ваш найкращий вибір.
Отже, дотримання вищезазначених правил може значно продовжити термін служби вашого акумулятора та забезпечити його безперебійну роботу. Незалежно від того, який девайс ви використовуєте, правильна експлуатація акумуляторів – запорука ефективної та безпечної роботи цих пристроїв.
Щоб уникнути неприємних сюрпризів (як-от раптове вимкнення чи втрата продуктивності), не забувайте перевіряти стан акумуляторів та дотримуватись рекомендацій щодо їх експлуатації.