Fluke нагадує про безпеку: 10 поширених помилок під час тестування електрики та як їх уникнути

Зазвичай електрики ставляться до роботи з електричними колами під напругою вкрай відповідально. Однак стислі терміни або серйозність завдання, коли, наприклад, треба запустити важливе обладнання, може призвести до недбалості та помилок навіть з боку найдосвідченіших спеціалістів.

Експерти компанії Fluke, авторизованим дистриб’ютором якої є Masteram, пропонують дізнатися або ж згадати, чого не слід робити під час електричних вимірювань.

1. Придбання найдешевшого цифрового мультиметра. Адже оновити прилад можна згодом, чи не так? Можливо й ні, якщо ви зазнаєте нещасного випадку на роботі саме тому, що дешевий прилад насправді не забезпечує рекламовані функції безпеки.

2. Заміна оригінального запобіжника дешевшим аналогом. При перевантаженні електричного кола запобіжник сучасного цифрового мультиметра перегорає до того, як ви отримаєте удар струмом. Під час заміни запобіжника цифрового мультиметра наполегливо рекомендуємо використовувати лише затверджені запобіжники.

3. Використання невідповідного вимірювального приладу для конкретного завдання. Вкрай важливо, щоб ваш цифровий мультиметр відповідав вимогам планованої роботи. Переконайтеся у тому, що ваш вимірювальний прилад має необхідну категорію захисту, навіть якщо для цього знадобиться змінювати мультиметри впродовж робочого дня.

4. Робота з електричними колами під напругою. Якщо можливо, вимикайте напругу в колі. Якщо ситуація вимагає виконання робіт з колами під напругою, використовуйте прилади з достатньою ізоляцією, користуйтесь захисними окулярами або маскою та ізоляційними рукавичками. Зніміть годинник та ювелірні прикраси. Стійте на ізолюючому килимку. Носіть вогнестійкий, а не звичайний робочий одяг.

5. Виконання вимірювань двома руками. Не робіть цього! Пам’ятайте про старий прийом електриків під час роботи з електричними колами під напругою: тримайте одну руку в кишені. Це знижує ймовірність виникнення замкненого кола, яке проходить через грудну клітку та серце. Підвісьте прилад або покладіть його на що-небудь. Намагайтеся не тримати його в руках для мінімізації ризику ураження перехідними напругами.

6. Недотримання вказівок стосовно блокування/відключення електричних кіл.

7. Недбале ставлення до вимірювальних щупів. Вимірювальні щупи є важливою складовою безпечної експлуатації цифрового мультиметра. Переконайтеся у тому, що вимірювальні щупи відповідають категорії безпеки, необхідній для виконання конкретного виду робіт. Шукайте щупи з подвійною ізоляцією, закритими роз’ємами, захистом для пальців та неслизькою поверхнею.

8. Незмінна вірність вашому старому мультиметру. Сучасні прилади мають функції захисту, про які не було й гадки ще декілька років тому. Ці функції варті того, щоб оновити ваш набір інструментів, враховуючи те, що це коштуватиме дешевше, ніж перебування у відділенні екстреної медичної допомоги.

9. Повне закорочування запобіжника шматком проводу. Це може видаватися швидким рішенням, якщо у вас немає запасного запобіжника, однак цей запобіжник може бути останньою перепоною між вами і викидом напруги у вашу сторону.

10. Захисні окуляри в кишені сорочки. Вийміть та одягніть їх. Це важливо. Те саме стосується ізоляційних рукавичок та вогнестійкого робочого одягу.

Fluke Safety Reminder

Подобаються наші статті? Тоді ви заціните і відео на цю тему!

Команда Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Чат з продажу
Українська не в мережі
Техпідтримка не в мережі
Мова: Українська
Чат з продажів
 Українська не у мережі
 Техпідтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти