Економимо на електроенергії за чеклістом від Fluke
В умовах економічного спаду чимало керівників об'єктів стикаються з обмеженнями бюджету на експлуатацію та технічне обслуговування. У зв'язку з цим капітальні витрати на нове механічне обладнання для опалення, вентиляції та кондиціонування (ОВіК) переважно заморожуються або ж від них взагалі відмовляються.
Один зі шляхів вивільнити фінансові ресурси – налаштувати наявне обладнання для ОВіК. Підвищена експлуатаційна ефективність завдяки дотриманню найкращих практик технічного обслуговування дозволяє знизити споживання електроенергії, а сукупна економія на витратах на електроенергію може доповнити загальний бюджет.
Хоча системи ОВіК значно різняться як у плані обладнання, так і експлуатаційних характеристик, наведений нижче контрольний список загалом охоплює більшість основних типів обладнання та ділянок, на яких відбуваються втрати енергії.
Зміст
- Контрольний список для парової системи
- Контрольний список для системи охолодження
- Контрольний список вентиляторної системи
- Контрольний список для системи освітлення
- Контрольний список для системи автоматизації будівлі
Контрольний список для парової системи
Перевірка стану ізоляції
Відставання або втрата ізоляції тягне за собою суттєві додаткові витрати на опалення впродовж опалювального сезону. Використовуйте тепловізор для перевірки стану ізоляції системи та виявлення ділянок з недостатньою ізоляцією.
Перевірка конденсатовідвідників
Конденсатовідвідники відводять конденсат від опалювального та технологічного обладнання. Коли конденсатовідвідники не спрацьовують та не відкриваються, втрачається цінна пара. Для виявлення несправних конденсатовідвідників використовуйте безконтактний тепловізор, інфрачервоний термометр або ж контактний термометр, коли потрібно порівняти температуру конденсатовідвідника з температурою труби по обидва боки від нього.
Тепловізори та інфрачервоні термометри мають очевидні переваги при проведенні обстежень конденсатовідвідників, встановлених у незручних місцях. Звичайна різниця температур між конденсатовідвідниками становить приблизно -6,7°C.
Перевірка температури повітря в котельні
Для правильного горіння необхідно, щоб параметри повітря для горіння перебували в певних межах. Використовуйте цифровий термометр, призначений для вимірювання температури навколишнього повітря, а також перевіряйте рівень чадного газу в котельні, щоб забезпечити безпеку.
Інші аспекти
На додаток до вищезазначених кроків, також перевірте температуру води, яка надходить у систему, температуру мазутного нагрівника та інших компонентів, зокрема, мастила. Ці перевірки допоможуть не лише заощадити енергію, але й зменшити витрати на ремонт або вихід обладнання з ладу.
Контрольний список для системи охолодження
Перевірка електричних компонентів
Перевірте напругу та силу струму на компресорі, щоб пересвідчитися, що двигун працює з дотриманням параметрів, рекомендованих виробником.
Перевірка температури
Перевірте температуру повітря на вході та виході, а також температуру води в теплообмінниках, щоб переконатися, що вони працюють на оптимальному рівні. Температура охолодженої води, яка підходить для більшості систем охолодження, повинна становити від 5,6°C до 6,7°C.
Перевірка тиску
Щоб переконатися, що труби вільні від забруднень, використовуйте цифровий мультиметр з давачем для вимірювання тиску на вході та виході кожухотрубних теплообмінників. Забруднення призводять до зниження тепловіддачі та збільшення споживання електроенергії компресором.
Падіння тиску на теплообміннику (Дельта P) може становити від 0,034 до 0,172 МПа (від 5 до 25 фунтів на квадратний дюйм) залежно від виробника обладнання. Крім цього, перевіряйте тиск холодоагенту та насоса, щоб переконатися, що обладнання працює на заданому рівні.
Перевірка градирні
Щоб охолоджувальне обладнання працювало з максимальною ефективністю, градирня повинна функціонувати належним чином. Оскільки градирні відводять тепло в атмосферу з певною швидкістю, використовуйте вимірювач температури/вологості для вимірювання температури та вологості зовнішнього повітря та аналізу роботи градирні. Додатково вимірюйте температуру циркуляційної води, яка подається на градирню. Загальноприйняте значення становить 29,4°C.
Контрольний список вентиляторної системи
Перевірка електричних компонентів
Виміряйте напругу і силу струму двигуна вентилятора і порівняйте з даними на заводській табличці.
Перевірка температури
Перевірте такі значення на вентиляційних установках:
- Температура зовнішнього повітря
- Температура змішаного повітря
- Температура рециркуляційного повітря
- Температура нагнітального або припливного повітря
- Температура нагнітального повітря на поверхні теплообмінника
- Давачі температури в приміщенні
- Економайзер та відповідні заслінки
- Давачі температури мокрого термометра або відносної вологості
Зніміть показання ручним термометром і порівняйте їх з показаннями системи керування, щоб переконатися в точності отриманих результатів. Калібрування давачів повинне бути невід'ємною частиною всіх програм технічного обслуговування.
Перевірка тиску повітря
Щоб забезпечити достатній потік повітря, перевіряйте перепади тиску на блоках фільтрів. Надмірні перепади тиску спричиняють підвищене споживання енергії. Вимірюйте перепади тиску повітря на нагрівальних і охолоджувальних змійовиках, щоб переконатися, що змійовики чисті. Щоб забезпечити належне підвищення або зниження температури, також вимірюйте температуру повітря на вході та виході.
Контрольний список для системи освітлення
Перевірка електричних компонентів
Тепловізори в освітленні застосовуються для вимірювання температури баласту та контактів вимикачів. Для оцінки ідентифікуйте гарячі точки та порівнюйте значення з базовими показниками або попередніми значеннями вимірювань температури.
Рівень освітленості
Використовуйте експонометр для вимірювання рівня освітленості в фут-свічках або люменах. Знизьте рівень освітлення до галузевих стандартів, де це можливо. Зокрема знижуйте рівень освітленості у сезони, коли доступно більше природного світла.
Операційна перевірка
Встановіть вимірювач-реєстратор для вимірювання рівня освітленості в години, коли на об'єкті ніхто не працює. Це допоможе виявити зони, де світло залишають увімкненим ненавмисно або без потреби.
Контрольний список для системи автоматизації будівлі
Перевірка енергоспоживання
Використовуйте тестер якості електроенергії, щоб оцінити напругу, струм та споживання електроенергії в кВт/год. на вашому об'єкті. Якщо можливо, реєструйте споживання електроенергії на окремих ланцюгах, конкретним обладнанням та в окремих приміщеннях за певні проміжки часу.
Порівняйте погодинну норму використання зі структурою ваших витрат на електроенергію та відкоригуйте схеми використання таким чином, щоб уникнути підвищеного споживання у пікові години доби, коли електроенергія котує найдорожче.
Додатково перевірте напругу живлення системи керування, щоб забезпечити належну роботу контролера. Також можна перевірити значення на шині зв'язку контролера, щоб переконатися в цілісності комунікаційної проводки.
Система керування
Перевірте всі давачі та індикаторні термометри на належне калібрування манометрів. Також перевіряйте приводи клапанів та заслінок. Проблеми з приводами можуть призводити до надмірного споживання електроенергії на опалення та кондиціонування і, відповідно, високих сум у рахунках за електроенергію.
Вихідні напруги та струмові сигнали приводів можна перевірити за допомогою звичайного цифрового мультиметра.
Перевірка температури
Перевіряйте температуру повітря на вході та виході, а також температуру води в теплообмінниках, щоб переконатися, що вони працюють з максимальною ефективністю. Наприклад, температура подачі охолодженої води для більшості систем охолодження становить від 5,6°C до 6,7°C.
Операційна перевірка
Відстежуйте температуру повітря за визначені проміжки часу, за графіком робочого та неробочого часу, визначайте зони, які залишаються в неправильному температурному режимі в нічний час або на вихідних, що тягне за собою невиправдані витрати електроенергії.
Перевірка заданих значень
Перевіряйте точність усіх заданих значень температури, тиску та вологості, реєструючи відповідні значення за визначені проміжки часу. Неточність контролю може призводити до втрати 1% електроенергії на кожен градус помилки.