Енергоаудит та термомодернізація з тепловізором Fluke

Про що необхідно пам'ятати при оцінці енергоспоживання будівлі? Які найпоширеніші джерела витоку повітря в будинку? Який інструмент вам знадобиться для перевірки?

Зміст

Що таке енергоаудит і термомодернізація?

Першим кроком в оцінці енергоспоживання будівлі є проведення енергоаудиту.

Він складається з різних тестів на експлуатаційні характеристики будівлі, які визначають можливості для зменшення споживання енергії. Після завершення аудиту для підвищення енергоефективності будівлі застосовуються різні методи утеплення, які часто називають "термомодернізацією".

Термін "термомодернізація" зазвичай пов’язується з Програмою сприяння термомодернізації Міністерства енергетики США (DOE).

Програма надає малозабезпеченим сім'ям можливість зменшити рахунки за електроенергію завдяки проведенню енергоаудиту та утепленню житла. Хоча програма DOE призначена для домогосподарств з низьким рівнем доходу, вигоду від проведення енергоаудиту та необхідних ремонтних робіт отримують всі власники нерухомості.

Енергоспоживання та втрати енергії в житловому секторі

На опалення та охолодження кондиціонованих або житлових приміщень припадає майже 45% енергоспоживання типового домогосподарства. Власники нерухомості можуть досягти суттєвої економії, якщо вживатимуть належних заходів для контролю небажаних витоків повітря, оскільки витоки повітря безпосередньо пов'язані з витратами на опалення та охолодження.

Таблиця нижче демонструє, на які зони в будинку припадають ті чи інші відсоткові частки витоків повітря. За даними ENERGY STAR®, герметизація та утеплення "корпусу" або "оболонки" вашого будинку – його зовнішніх стін, стелі, вікон, дверей та підлоги – часто є найбільш економічно ефективним способом підвищення енергоефективності та комфорту.

Поширені джерела витоку повітря

Підлога, стіни та стеля 22%
Повітропроводи 14%
Каміни 14%
Сантехнічні прорізи 13%
Двері 11%
Вікна 10%
Вентилятори та вентиляційні отвори 4%
Електророзетки 2%

Значення інфрачервоної візуалізації

Витоки повітря та проблеми з ізоляцією в будинках часто залишаються непоміченими лише тому, що ми їх не бачимо їх неозброєним оком. Для цього нам необхідна інфрачервона або тепловізійна візуалізація. Зараз тепловізори стали доступними за ціною і широко використовуються як "обов'язковий" інструмент для енергоаудиту та термомодернізації.

Фахівці з енергоаудиту та термомодернізації широко використовують тепловізори, оскільки вони забезпечують швидкий та простий спосіб визначити і задокументувати точне місцезнаходження проблем.

У галузі, де швидкість та точність є критично важливими, інфрачервоні тепловізори дозволяють проводити перевірки швидше та створювати більш детальну документацію.
Багато традиційних інструментів енергоаудиту дають лише загальне уявлення про проблемні точки, але не дозволяють визначити їх місцезнаходження точно.

Fluke IR-Fusion® Зображення-в-зображенні, режим візуалізації, в якому ІЧ зображення накладається на візуальне цифрове зображення, дозволяє позбутися непевності у разі виникнення проблем під час переїзду, забезпечуючи систему відліку, таку як на цьому інфрачервоному зображенні витоку повітря в точці, де зовнішня стіна стикається з фундаментом.

Мабуть, найціннішою частиною огляду за допомогою інфрачервоного тепловізора є можливість документувати і звітувати про результати. Всі тепловізори Fluke оснащені IR-Fusion® – технологією, яка поєднує інфрачервоне зображення з візуальним зображенням для покращеної ідентифікації, аналізу та звітності.

Завдяки контрольному візуальному зображенню клієнти та/або підрядники, яким доручено виконання ремонтних робіт, можуть легко виявити нові місця, де виникають проблеми, після завершення аудиту.

Тепловізори також можна використовувати для перевірки ефективності ремонтних робіт, таких як конопачення, заповнення порожнин монтажною піною та ізоляція, шляхом подальшого контролю з використанням інфрачервоного тепловізора.

Перевірки витоків повітря

Контрольований повітрообмін необхідний для безпеки мешканців, але більшість конструкцій витрачають значну кількість енергії через надмірні, неконтрольовані витоки повітря. Усунення витоків може бути простим, але їх виявлення без використання інфрачервоної технології становить проблему.

Відповідно до американського галузевого стандарту Стандартні методи виявлення місць витоку повітря в конструкціях будівель та системах повітряних бар’єрів (ASTM E1186), для отримання найкращих результатів перевірки витоків повітря повинен існувати перепад температур, так званий показник Дельта T, принаймні у 3°F/-16°C від внутрішньої до зовнішньої сторони конструкції (чим вища різниця, тим краще). Саме тому найпростіше проводити перевірки в періоди сильної спеки або сильного холоду.

Значні витоки повітря, як правило, відбуваються поблизу горищ та підвалів через ефект тяги. Тяга виникає, коли тепле повітря, що піднімається в будинок, створює зону низького тиску на нижніх рівнях і високого тиску в зоні даху. Ці перепади тиску змушують тепле повітря виходити згори, а холодне – заходити знизу. Інші типові місця витоку повітря виділено на малюнку нижче.

Типові місця витоку повітря

Перевірку витоків повітря суттєво спрощує використання аеродверей. Енергоаудитори та інспектори давно використовують аеродвері для вимірювання загального повітрообміну або герметичності конструкції. Аеродвері створюють перепад тиску (зазвичай негативний) зсередини конструкції назовні. Завдяки перепаду тиску витоки повітря штучно збільшуються, внаслідок чого штучно збільшується і вплив рухомого повітря на поверхні навколо витоків.

При використанні в поєднанні з аеродверями тепловізори спрощують виявлення витоків повітря, оскільки існує більший перепад температур на поверхнях, що оточують джерело витоку повітря.

Цей штучно збільшений перепад температур також дозволяє проводити інфрачервоні перевірки частіше впродовж року, оскільки аеродвері знижують необхідний показник перепаду температур Дельта T.

Обстеження ізоляції

Проблеми з ізоляцією, які призводять до втрат енергії, часто включають відсутні або невідповідні умови, осідання та/або вологість. Усе це знижує ефективність ізоляції та може призвести до перепуску тепла та/або повітря.

Відповідно до стандарту ASTM C1060, для отримання оптимальних результатів перевірки ізоляції перепад температур або Дельта T повинен становити принаймні 18°F/-8°C від внутрішньої до зовнішньої сторони конструкції (чим більший перепад, тим краще).

Набагато легше інтерпретувати результати, якщо відомий тип ізоляції. Інформація про тип ізоляції дозволяє енергоаудитору зрозуміти проблеми, які зазвичай пов'язані з певними типами ізоляції. Наприклад, задувна ізоляція схильна до осідання з часом.

Вологість

Відставання задувної ізоляції горища.

Волога і конденсація часто супроводжуються витоками повітря в конструкції, оскільки повітря може бути середовищем переміщення вологи.

Якщо її не усунути належним чином, вологість може призвести до пошкодження будівлі, зниження ефективності ізоляції та появи цвілі.

Тепловізори є дуже ефективним інструментом для виявлення вологості. Вода має високу теплоємність, тобто, вона ефективно поглинає і зберігає енергію. Теплоємність води або ефект випарного охолодження (зазвичай перепад в температурі поверхні становить від 2 до 5°F/-17°C до -15°C) допомагає виявити ступінь пошкодження вологістю, навіть якщо поверхня здається сухою на дотик. Усі місця, в яких можлива підвищена вологість, слід перевіряти за допомогою вологоміра.

Особливості та процедури інспектування

  • Обізнаність з методами будівництва і будматеріалами має вирішальне значення. Оптимальним варіантом є проведення енергоаудиту фахівцями, які розуміють спосіб функціонування будівель та методи будівництва.
  • Тепловізійні обстеження можна проводити як в теплу, так і в холодну пору. Використовуючи систему опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, можна механічно впливати на адекватне значення Дельта Т. Однак завжди забезпечуйте стабілізацію температури всередині приміщення, вимкнувши систему опалення, вентиляції та кондиціонування принаймні за 15 хвилин до початку перевірки.
  • Щоб забезпечити ретельний огляд, працюйте систематично. Дотримуйтесь маршруту та обов’язково проведіть сканування внутрішніх та зовнішніх стін. Крім цього, під час процесу оптимально завжди робити відповідні фотографічні, голосові або письмові нотатки, щоб переконатися, що у вас достатньо інформації для підсумкового звіту.
  • Тепловізори можуть працювати в автоматичному або ручному режимах вибору діапазону температури. Для отримання найкращих результатів та максимального виявлення всіх можливих проблем використовуйте режим ручного вибору діапазону. Працюйте у вузькому діапазоні і за потреби відрегулюйте рівень.
  • Факторами навколишнього середовища, які необхідно враховувати, є сонячне навантаження та вітер. Сонячне навантаження виникає, коли одна або кілька сторін конструкції рівномірно прогріваються сонцем, що призводить до маскування перепаду температур. Подібним чином вітер, що рухається над конструкцією, може стерти теплові сліди або створити неочікуваний перепад тиску, який може залишити ті чи інші проблеми непоміченими.
  • Температурна чутливість або NETD (шумовий еквівалент різниці температур) є ключовим фактором, який слід враховувати при купівлі тепловізора для перевірки будівель. NETD повинна становити принаймні 0,1°C (100 мк) при 30°C або вище. Чим чутливіший тепловізор, тим легше виявити аномалії. Високочутливі тепловізори є більш ефективними для проведення інспекцій впродовж усього року або за наявності мінімального показника Дельта T.

Команда Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Чат з продажу
Українська в мережі
Техпідтримка в мережі
Мова: Українська
Чат з продажів
 Українська у мережі
 Техпідтримка у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти