Схема тестування модуля дистанційного керування

20.02.2017

У 1955 році Юджин Поллі розробив перший бездротовий пульт дистанційного керування для телевізора. З того часу пристрої «дистанційного керування» пройшли багато етапів розвитку (від інфрачервоного пульта дистанційного керування до мережі Інтернету речей – IoT). Принцип дистанційного керування широко застосовується у безлічі побутових приладів; дистанційне керування також використовується у багатьох інших галузях, наприклад, у військовій промисловості, промисловому виробництві тощо. Засоби зв’язку або контролю також удосконалюються з розвитком науково-технічного прогресу, від давачів з джерелом видимого світла до бездротових сигналів з декількома режимами регулювання. Загалом, після початку широкого застосування бездротових технологій, вимоги користувачів до якості продукції значно зросли. Окрім того, в умовах зростаючого попиту на пристрої з дистанційним керуванням, важливим фактором для виробників стало швидке та економічно ефективне тестування продукту. Працівники компанії RIGOL досліджували, як проходить тестування пристроїв з дистанційним керуванням на виробництві, наприклад, тестування іграшок, ключів, електричних штор з дистанційним керуванням або розумного освітлення з дистанційним керуванням. І тепер працівники служби технічної підтримки компанії RIGOL можуть забезпечити повний набір рішень клієнтам своєї компанії.

Модуль лампи з дистанційним керуванням (тестування перед введенням в експлуатацію)

В цілому, пристрій з дистанційним керуванням складається з двох модулів: модуль-передавач та модуль-приймач.

Модуль-передавач, як правило, незалежний, а от модуль-приймач пов'язаний з системою електропривода або вмонтований у пристрій. Таким чином, тестування складається з двох частин: тестування пульта дистанційного керування та тестування модуля-приймача.

Тестування пульта дистанційного керування

Нині основними визнаними режимами модуляції для пульта дистанційного керування є амплітудна та частотна модуляція (АМ і ЧМ). Автомобільні ключі з дистанційним керуванням найчастіше мають несучу частоту 315 МГц та 433 МГц, а іграшки з дистанційним керуванням – як правило, частоту нижче 100 МГц (наприклад, 27.145 МГц, 49.86 МГц тощо). Популярне тепер «розумне освітлення» зазвичай використовує сигнал Bluetooth 2,4 ГГц.

Під час заводських випробувань інженери-тестери в основному беруть до уваги наступні фактори:

  • Технічні вимоги
    Необхідно мати джерело модулюючої частоти, яке може генерувати сигнал відповідної потужності та спектру, а також вимірювальний пристрій, який може протестувати модуль-приймач та зберегти в пам'ять результати тестування.

  • Швидкість тестування
    Швидкість тесту один з найважливіших факторів при плануванні тестування. Збільшення швидкості не повинно негативно впливати на якість.

  • Вартість тестування
    Собівартість продукції - важливий показник успішності підприємства - напряму залежить від собівартості тестування.

Згідно з технічними вимогами до тестування пульта дистанційного керування, базовими даними є несуча частота і потужність сигналу. Це основні елементи тестування всіх типів пультів дистанційного керування. Діаграма спектру і функціональне тестування не є обов'язковими, тому у виробництві ви можете обрати елементом тестування будь-який з них. Підприємства, де виробляють оригінальне обладнання, та підприємства з вищими стандартами якості, як правило, вимагають зберігання та резервного копіювання даних тестування.

Іграшка з дистанційним керуванням (тестування перед введенням в експлуатацію)

Висока швидкість тестування та одночасне забезпечення ефективності і якості виробництва є загальними вимогами клієнтів. У цій статті ми розповімо про два аспекти виконання цих вимог (швидкість та якість).

Підвищення швидкості тестування та легкість використання приладу

Перш за все на швидкість тестування впливає час відображення спектрограми на дисплеї пристрою. Аналізатор спектру RIGOL серії DSA працює з високою швидкістю, а функція «ContPeak» гарантує захоплення несучої частоти модуляції та значення потужності сигналу в режимі реального часу під час захоплення спектральної лінії сигналу. Тестування займає до 5 секунд для кожного продукту.

Тестовий інтерфейс RIGOL-DSA1020

Налаштування тестової системи і автоматична перевірка

Для подальшого прискорення тесту та своєчасного збереження даних тестування, інженери компанії RIGOL розробили програмне забезпечення для автоматичного тестування пультів дистанційного керування. Працівники-тестери повинні лише натиснути кнопку дистанційного керування, і програма автоматично проведе тестування, а також виведе та збереже результати. Працівнику лише потрібно перевірити, чи кнопка відображення результату на комп'ютері світиться зеленим. При використанні програмного забезпечення тестування займає до 2 секунд (для кожного продукту).

Ключ з дистанційним керуванням (тестування перед введенням в експлуатацію)

З огляду на вартість, аналізатори спектру RIGOL серії DSA800 є дуже економічними, пропонуючи також високу продуктивність та чудову стабільність при виробництві. В приладах реалізовано сучасну цифрову технологію обробки сигналів, а їх пропускна здатність становить від 9 кГц до 7,5 ГГц. Загалом ці аналізатори спектру надзвичайно конкурентоспроможні завдяки своїй доступності (порівняно з іншими брендами) та високій якості.

Аналізатор спектру RIGOL DSA875-TG

Тестування модуля-приймача

Модуль-приймач – це інший компонент пристрою дистанційного керування. Це невелика плата, яка зазвичай пов'язана з елементами електропривода. Наприклад, модуль-приймач ключа дистанційного керування автомобілем з'єднаний з платою контролера дверцят, вікон та багажника.

Схема модуля-приймача пульта дистанційного керування

Тестування модуля-приймача є дещо складнішим і керується наступним принципом: після того, як модуль приймає сигнал низького рівня, він все ж може демодулювати керуючий сигнал, повністю отримавши інформацію про нього. Для цього необхідно мати два інструменти: генератор сигналів і осцилограф.

Генератор сигналів: імітує керуючий сигнал. Генератор сигналів мусить моделювати різні сигнали модуляції і може видавати сигнал низького рівня. Оскільки у різних виробників різні способи кодування модуляції сигналу, для тестування вам краще використовувати генератор сигналів, який підтримує модуляцію довільної форми.

Осцилограф: перевіряє сигнал, демодульований модулем-приймачем.

Оскільки модуль-приймач має цілий діапазон номінальних частот, вам краще перевірити три частотні діапазони: верхня, номінальна і нижня частота. Якщо частоту встановлювати вручну, то швидкість і ефективність будуть дуже низькими, тож тестування модуля-приймача, як правило, проводиться в автоматичному режимі. Наприклад, швидкість тесту для модуля-приймача, який компанія RIGOL пропонує багатьом своїм клієнтам – 5 секунд для кожного продукту.

Процес автоматичного тестування виглядає таким чином:

Автоматична система тестування модуля-приймача пульта дистанційного керування. Стадії процесу тестування

Модуль-приймач пульта дистанційного керування (тестування в автоматичному режимі перед введенням в експлуатацію)

Команда Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Увійти в чат
Українська Онлайн Техпідтримка Онлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Українська Онлайн Техпідтримка Онлайн
Всі бренди
Переглянути весь каталог
Чат з продажів
 Українська у мережі
 Техпідтримка у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти