Як правильно доглядати за вимірювальним обладнанням?

27.02.2024

Надійний і точний прилад — це вірний друг кожного майстра. Але, як і домашній улюбленець, будь-який вимірювальний прилад потребує певного догляду та технічного обслуговування. Без належної уваги користувача навіть найякісніша та найнадійніша техніка з часом вийде з ладу. Тож пропонуємо вам кілька порад як подовжити термін життя вимірювального обладнання.

Зміст

Чи варто самостійно вносити зміни в конструкцію та модифікацію приладу?

Зміни: так чи ні?

Напевно, найперше і найголовніше правило, яке можна описати фразою “Цікавість кошеня згубила”, в нашому ж випадку згубить ваш прилад. Адже якщо виробник не передбачив розбирання корпусу задля заміни батарей чи запобіжників, розбирати його не варто. Інколи необережне поводження під час такого процесу може призвести до безповоротного пошкодження приладу. Тому подумайте: чи варте бажання знати, яка модель АЦП встановлена в приладі (який і так працює чудово), того, щоб отримати зламаний інструмент?

Те саме стосується й модифікації: якщо виробник чогось не передбачив чи навпаки додав, втручатися в структуру компонентів, деталей і функцій точно не потрібно. Краще від цього не буде. І не варто забувати, що електровимірювальне обладнання має категорії безпеки й захисту, а під час вищевказаних дій цей захист може бути втрачений, що, своєю чергою, становить небезпеку для користувача.

Основні правила догляду за обладнанням

Правильний догляд

Перейдімо до догляду. Дуже важливо стежити, щоб прилад був чистим і сухим. Хоч вода і є запорукою чистоти, техніка з нею не дуже ладнає. Проте протирати корпус м’якою тканиною з мийним засобом все ж варто, щоб очистити його від забруднень. У жодному разі не використовуйте абразивні матеріали, кислоти чи розчинники, інакше: привіт, пошкодження корпусу чи несправність! Та все ж якщо вода потрапила на прилад чи всередину, його слід негайно вимкнути, витягнути щупи, вийняти елементи живлення та повністю висушити.

Для очищення різних вхідних терміналів можна озброїтись ватною паличкою та ізопропиловим спиртом. Взагалі ізопропиловий спирт — чудовий засіб для очищення терміналів, щупів та всіляких контактів. Але важливо зазначити: якщо в вашому приладі є якийсь оптичний давач, його не можна протирати нічим, окрім спеціальних засобів для оптики, інакше можна непоправно пошкодити покриття лінзи/матриці.

Заміна батарей та запобіжників

Заміна батарей та запобіжників

Вчасна заміна елементів живлення теж важлива, адже від цього залежить точність показань, а нехтування цим моментом може призвести до різноманітних наслідків, інколи не дуже приємних. Також не рекомендовано використовувати найдешевші батарейки чи “крони” — там і ємність, і напруга не ті, та ще й електроліт може протекти. Тоді в кращому випадку — корозія контактів відсіку живлення та плями на пластику корпусу. У гіршому — постраждає внутрішня схема.

Якщо ми вже говоримо про заміну, то й різноманітні запобіжники та інші компоненти самому міняти не слід (ясна річ, якщо виробник цього не передбачив). Запобіжники, доступні до заміни користувачем, виробники зазвичай розташовують під кришкою батарейного відсіку в мультиметрах та схожих приладах. Осцилографи, генератори сигналів, регульовані блоки живлення зазвичай мають запобіжник, розташований у терміналі живлення або на задній панелі в спеціальному тримачі. Щодо заміни інших компонентів, то тут варто уточнювати інформацію в інструкції, а також завжди й беззаперечно дотримуватися вказаних електричних параметрів. Це стосується всього: запобіжників, елементів внутрішньої схеми, елементів живлення, щупів, давачів тощо.

Попри належний догляд прилад потрібно правильно зберігати, адже окрім робочої температури, виробники часто вказують температурний режим і відносну вологість для зберігання. Тож ознайомлення з посібником користувача просто необхідне: кожен прилад може мати власні особливості роботи, а тому така проста річ як інструкція дуже важлива, не варто про це забувати!

Висновки

Регулярне обслуговування устаткування дає змогу підтримувати точність його показань, що є невід’ємним атрибутом ефективної роботи. Пошкоджені або налаштовані неналежним чином установки можуть призвести до неприпустимих похибок, і, як наслідок, до дефектів виробництва, збільшення кількості відходів, помилок при діагностиці пристроїв, додаткових витрат на їхній ремонт, а подекуди й тривалого простою робочого процесу.

Мова також іде про безпеку персоналу, який має справу з високовольтними машинами, потужними двигунами з рухомими механізмами, пресами та електричними панелями — у таких сферах напрочуд важливо мати в арсеналі вимірювальне обладнання найвищої якості та бути впевненим у його функціоналі.

Пам’ятаймо, що вчасний догляд за інструментом є критично важливим для збільшення його експлуатаційного терміну, усунення необхідності постійного оновлення та для забезпечення якісної роботи на всіх рівнях.

Команда Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Увійти в чат
Українська Онлайн Техпідтримка Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Українська Онлайн Техпідтримка Офлайн
Всі бренди
Переглянути весь каталог
Чат з продажів
 Українська у мережі
 Техпідтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти