Найцікавіші факти про світлодіоди

26.06.2015
 • Світлодіод (LED, light-emitting diode), простими словами - це напівпровідник, який трансформує електрику в світло. На сьогоднішній день світлодіодні лампочки можуть бути в 10 разів більш енергоефективними, ніж традиційні лампи розжарювання і здатні скоротити споживання енергії більше ніж на 80 відсотків.
 • Нік Холоньяк по праву вважається «батьком» всієї світлодіодної промисловості. Він винайшов перший у світі світлодіод в 1962 році, коли працював у General Electric. Взагалі, розповідаючи про світлодіоди, не можна не згадати відоме прислів'я: все нове - це добре забуте старе. Цікаво, що до 1968 року вартість світлодіодів становила цілих 200 доларів за одну штуку.
 • Якісна світлодіодна лампочка має ресурс більше 50 тисяч годин, що в свою чергу в десятки разів більше, ніж у звичайних лампочок. Виходячи з цих цифр, за найгрубішими підрахунками, ми отримуємо не менше 15 років безвідмовної роботи при 8 годинах щоденної безперервної експлуатації.
 • Світлодіод
 • Батькам можна порадити замислитися над тим фактом, що світлодіодну лампу, встановлену в дитячу кімнату при народженні дитини, швидше за все не доведеться міняти до вступу цієї дитини до вищого навчального закладу.
 • У порівнянні з традиційними лампами розжарювання, які 90 відсотків своєї енергії витрачають на генерацію тепла, світлодіоди використовують енергію набагато ефективніше, зі значно меншою тепловою витратою. В цілому, надмірний нагрів - це справжній ворог світлодіодів, тому слід пам'ятати, що чим краще організовано тепловідвід, тим ефективніше буде працювати світлодіодна лампочка.
 • Завдяки безлічі позитивних і унікальних якостей, таких як компактні розміри, легкість ремонту, висока надійність і можливість фокусування світлового потоку в одному напрямку, світлодіодні джерела світла активно впроваджуються в безліч сучасних сфер діяльності людини. Світлофори, автомобільні фари, різноманітна підсвітка цифрових екранів, освітлення в будинках, офісах і на вулиці, а також багато іншого - у всьому цьому тепер абсолютно точно використовуються світлодіоди.
 • Світлодіоди не містять ртуті і відповідно до недавніх досліджень мають значно менший вплив на навколишнє середовище, у порівнянні з тими ж таки лампами розжарювання і люмінесцентними лампами (так званими «економками»). До слова, світлодіодні лампи, в силу своєї підвищеної енергоефективності та практично повної відсутності негативного екологічного впливу, володіють досить великою перевагою над люмінесцентними лампами. Протягом наступних декількох років ця перевага, як очікується, буде тільки збільшуватися, беручи до уваги регулярне вдосконалення світлодіодних технологій.
 • Світлодіодні лампочки не привертають до себе всіляких комах, чим «грішать» лампи розжарювання і люмінесцентні лампи. Комахи обожнюють ультрафіолетове світіння, а так як більшість сучасних побутових світлодіодних ламп не випромінюють ультрафіолетове світло, вони їм просто нецікаві.
 • Світлодіодна лампочка
 • Світлодіоди споживають на 50-80% менше електричної енергії, в порівнянні з традиційними джерелами світла. Якісна світлодіодна лампочка на 7 Вт може з легкістю замінити будь-яку 50-ватну лампу розжарювання. Варто відзначити, що при виборі світлодіодної лампи не варто орієнтуватися тільки на загальну потужність світлодіодів - більш надійним показником буде порівняння потужності світлового потоку, який вимірюється в люменах. Наприклад, аналогом лампи розжарювання на 100 Вт можуть послужити дві світлодіодні лампочки зі світловим потоком 650 Лм.
 • Кожен світлодіод оснащено прозорою епоксидною лінзою. Ця лінза виконує відразу 3 важливі функції в конструкції світлодіода:
  • захищає крихітні проводи і компоненти, з яких, власне, і побудований діод, від фізичного впливу та повітря;
  • вона просто-напросто полегшує життя тому, хто встановлює світлодіоди, бо за неї можна вхопитися;
  • лінза світлодіода дозволяє пучку світла, що випромінюється, мати різні властивості, наприклад, різний кут світіння і розсіювання світла.
 • Завдяки деяким фізичним властивостям світлодіодні лампочки мають так званий миттєвий запуск: у порівнянні з іншими джерелами світла, при включенні світлодіодної лампи ви миттєво отримуєте повну яскравість, на яку вона розрахована, в той час як лампам розжарювання і люмінесцентним лампам потрібен порівняно довгий «прогрів».
 • Комплект для збирання
 • Колір світлодіода залежить не від кольору корпусу або пластикової лінзи, а від типу напівпровідникового матеріалу, з якого він виготовлений. Так, наприклад, в більшості синіх і зелених світлодіодів використовується суміш нітриду галію і нітриду індію, для отримання синього кольору. Більшість червоних, помаранчевих і жовтих світлодіодів використовують різну концентрацію фосфіду галію для отримання різноманітних відтінків.
 • Найменший у світі світлодіод створила японська компанія Rohm, що спеціалізується на розробці електронних компонентів. Його довжина становить 1 міліметр, а ширина - 0,8 міліметра. Товщина самого крихітного у світі світлодіода складає всього 0,2 міліметра.

На нашому сайті представлена ціла категорія – Енергозберігаючі технології, в якій ви зможете знайти всі необхідні компоненти для того, щоб зібрати якісне LED-джерело світла своїми руками. Крім того, ми створили детальну відео-інструкцію по збиранню такої лампочки, дотримуючись якої, ви без проблем впораєтеся з цим завданням.

Команда Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Увійти в чат
Українська Офлайн Техпідтримка Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Українська Офлайн Техпідтримка Офлайн
Всі бренди
Переглянути весь каталог
Чат з продажів
 Українська не у мережі
 Техпідтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти