STEM Toys: іграшки, що розвивають і допомагають дітям вчитися

31.10.2017

Якщо дитина ще маленька, складно передбачити, що їй буде подобатися, коли вона виросте, але спрогнозувати, що їй може стати у нагоді, можливо. Тим паче, якщо йдеться про професії, що пов’язані зі STEM, адже потреба в кваліфікованих технічних фахівцях зростає й у найближчі пару десятків років тенденції навряд чи зміняться. До 2020 року у США кількість вакансій у сфері STEM збільшиться на 9,2 млн, з яких 4,6 млн будуть пов’язані з програмуванням. Середня годинна зарплата, яку отримують працівники STEM-сфери у США, становить $37.44; працівники інших сфер у середньому отримують $18.68 на годину.

STEM: Science, Technology, Engineering, Mathematics STEM – акронім англійських слів Science, Technology, Engineering, Mathematics
(наука, технології, інженерія, математика).

Сама ідея STEM і популяризації науково-технічної освіти в останні десятиліття стала настільки актуальною, що з’явилися і навчальні іграшки – STEM toys. Основна мета цих іграшок полягає в тому, щоб навчити дітей навичкам, що допоможуть їм досягти успіху у вивченні відповідних предметів у школі та університеті або навіть зробити блискучу кар’єру. До речі, 75% лауреатів Нобелівської премії у сфері науки стверджують, що їх пристрасть до науки проявилася поза школою.

Ми підготували добірку найкращих навчальних іграшок для дітей від 2 років.

Дерев’яні конструктори

Вже з 2 років дітям можна давати дерев’яні конструктори з великими деталями.

Блокові дерев’яні конструктори найчастіше складаються з кольорових блоків трьох-чотирьох розмірів з різної форми виступами або липучками. З таких блоків можна зробити надзвичайно багато конструкцій: від найпростіших будиночків до більш складних.

Конструктори розвивають різноманітні навички: творче мислення, сприйняття кольору, комбінаторику, просторову уяву, тактильне сприйняття предметів.

У віці 3-5 років блоковий конструктор можна доповнити іншим, більш складним конструктором з дрібними деталями. З розвитком дитини складність і об’ємність конструкцій будуть змінюватися, тому конструктор з необмеженою кількістю варіантів складання буде довгий час залишатися актуальним і замінить величезну кількість звичайних іграшок, що швидко набридають.

Науково-пізнавальні набори

Чи потрібна астрономія вашій дитині? Незалежно від майбутньої професії та роду діяльності, дітям необхідно розуміння астрономічних явищ, що спостерігаються в повсякденному житті: зміна дня і ночі, зміна пір року, сонячні та місячні затемнення, метеори та метеорити. Все це неймовірно цікаво!

Наука, економіка, оборонна сфера – сьогодні всі розвинені країни вкладають гроші у космічні дослідження, а також у супутники, системи космічного зв’язку, космічного моніторингу тощо.

Науково-пізнавальні набори призначені для маленьких дослідників, які вже почали ставити батькам питання. Здійснюючи нескладні експерименти, діти отримають нові знання з природознавства, астрономії та фізики. Та й хто з нас в дитинстві не мріяв про макет сонячної системи?

Набори з цієї серії також прищеплять дітям екологічне мислення, навчивши їх знаходити нове застосування предметам, що вже виконали свою основну функцію. Так за допомогою пластикової пляшки, газети та деталей, що входять до набору, можна зібрати і запустити ракету, при цьому перевіривши на практиці закони фізики. Можливо, інтерес, що виникне до науки, вийде за межі шкільної програми.

Тривимірні пазли

Механічні 3D-пазли – чудова іграшка для дітей і хобі для дорослих, які люблять моделювання за зразком. Це не конструктори, а саме пазли, бо складаються моделі тільки згідно з інструкцією. У процесі складання розвивається моторика, увага, посидючість.

3D-пазли є функціонуючими моделями конкретних пристроїв. Зібравши модель, можна не тільки використовувати її як елемент декору, а й бавитися, адже сейфи і шкатулки відкриваються, трамвайчики їздять по рейках на гумомоторі, а таймер дзвіночком сповістить вас, що час настав :)

Електронні конструктори

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина обрала інженерну або наукомістку спеціальність, спробуйте з дитинства прищепити їй інтерес до робототехніки, мікропроцесорних систем, механіки та програмування – це не тільки перспективні, але і захоплюючі сфери. Змалку займаючись робототехнікою, дитина готується до шкільних курсів фізики та інформатики, викладання яких починається у середніх класах.

Електронні конструктори для школярів – чудова нагода не лише зібрати модель, але і запрограмувати її. У таких наборах є все, що потрібно: і механічні частини, і електроніка. При роботі з конструкторами діти отримують абсолютно різнобічний розвиток: поліпшується сприйняття форм, почуття дотику, моторика, просторове мислення.

Новітні електронні конструктори є сумісними з платформами для навчання дітей основам програмування – Arduino і Scratch. Складаючи апаратну частину своїми руками і завантажуючи програмне забезпечення з інтернету, діти легко і з задоволенням будуть засвоювати основи інженерії та програмування, що допоможе їм краще розуміти та використовувати на практиці нові знання з математики та інформатики. Електронні конструктори також дозволяють створювати будь-які пристрої, зробивши механічні частини з підручних матеріалів і самостійно написавши код.

Сучасні батьки повинні розуміти, що в їхніх дітей є шанс стати новаторами, вченими і лідерами інженерної сфери і вирішувати нагальні для людства проблеми – і сьогодні, і завтра. Однак не у всіх дітей є доступ до якісної орієнтованої на науку та технології освіти. У зв’язку з цим і мало студентів розглядають технічні дисципліни як старт для своєї майбутньої кар’єри. Навчальні іграшки спрямовані на те, щоб доповнити шкільну програму, підтримати технічну складову освіти й якомога раніше зацікавити дітей наукою, технологіями, інженерією, математикою.

Команда Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Увійти в чат
Українська Онлайн Технічна підтримка Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Українська Онлайн Технічна підтримка Офлайн
Переглянути весь каталог
Чат з продажів
 Українська у мережі
 Технічна підтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти