Огляд тестера напруги UNI-T UTM 115C (UT15C)

21.03.2013
04.03.19

Тестери напруги – це практичні пристрої, завдяки яким можна швидко і легко визначати наявність напруги в мережі електроживлення. Саме тому, такі пристрої неймовірно популярні серед більшості електриків. Проте, тестери напруги не завжди однакові - різниця між ними полягає в їх безпеці, надійності і, звичайно ж, зручності використання.

Сьогодні на ринку присутні різні пристрої для перевірки напруги, але найбільш популярними завжди залишалися і залишаються два типи тестерів: соленоїдного типу й електронні. Соленоїдні пристрої були першими тестерами напруги і до сьогодні є досить популярним рішенням серед електриків старої школи. Давайте трохи розберемося з цими двома типами пристроїв, щоб мати більш детальне уявлення, про що піде мова в нашому сьогоднішньому огляді.

Тестери соленоїдного типу, як і випливає з їхньої назви, працюють за принципом соленоїда – різновиду електромагніту. Функція індикації напруги в подібних тестерах повністю покладається на пружину, яка управляє механічною стрілкою. Пружина стримує рух феритового сердечника, який ковзає від одного кінця своєї камери до іншого, залежно від того, чи має він достатню кількість енергії для протидії силі пружини. Кількість необхідної енергії обмежує чутливість соленоїдних тестерів.

Подібні пристрої призначені для роботи з напругою до 600 В і більше і не можуть визначати напруги малого діапазону – до 100 В. Це є одним з головних мінусів подібних тестерів.

Тестер

Електронні тестери мають безліч незаперечних переваг у порівнянні з аналоговими приладами. Одним з таких є їх компактний розмір, завдяки чому прилади такого типу можна завжди носити з собою. Але малі габарити – це всього лише верхівка айсберга, основною перевагою електронних тестерів напруги, без сумніву, прийнято вважати високий вхідний опір. Деякі електронні тестери володіють опором в 1 МОм, що приблизно в 100 разів більше, ніж в найкращих соленоїдних приладах.

У нашій сьогоднішній статті піде мова саме про такий сучасний прилад – електронний тестер напруги UNI-T UTM 115C, який на світовому ринку відомий під модельним номером UT15C.

Загальний огляд тестера UNI-T UTM 115C (UT15C)

UNI-T UTM 115C (UT15C)
UNI-T UTM 115C (UT15C)

Це версія електронного тестера з максимальними характеристиками з лінійки даного виробника. UNI-T UTM 115C (UT15C) може похвалитися можливістю визначення та вимірювання як постійної, так і змінної напруги в діапазоні від 12 В до 690 В, з похибкою ±3%.

Прилад поставляється в блістерній упаковці з абсолютно мінімальною комплектацією: крім самого приладу в упаковці можна виявити інструкцію з експлуатації російською та англійською мовами, а також дві батарейки типу ААА, люб'язно встановлені виробником в прилад. Можна сказати, що скромність в комплектації перенеслася і на зовнішній вигляд нашого приладу - на ньому розташувалася всього одна кнопка, що відповідає за включення вбудованого ліхтарика.

UNI-T UTM 115C (UT15C)

Як і більшість сучасних приладів такого типу, UNI-T UTM 115C виконаний у формі своєрідної указки. Корпус пристрою виготовлений з твердого пластика, але на рукоятці також присутнє щось на зразок м'якого пластику, для кращого обхоплення. У верхній частині приладу, як і належить, розташовується червоний щуп. Додатковий щуп, традиційно виконаний у чорному кольорі і підключений до основного модулю кабелем, що не від'єднується.

UNI-T UTM 115C (UT15C)

Передня частина приладу поєднує в собі панель індикаторів і невеликий цифровий дисплей, на який виводиться точне значення напруги.

UNI-T UTM 115C (UT15C)

Індикація напруги виконана у вигляді світлодіодів. Крім цього, на панелі також присутні індикатори цілісності ланцюга, індикатори чергування фаз, а також індикатори позитивної і негативної полярності. Також, на рукоятці UTM 115C можна виявити контактний електрод для проведення двополюсної перевірки чергування фаз і однополюсною індикації напруги.

UNI-T UTM 115C (UT15C)

Варто відзначити, що нарікань до конструкції, якості збірки і використаних матеріалів не виникає - розташування всіх елементів добре продумано, а сам пристрій не поскрипує і не люфтить. До речі, кажучи про позитивні якості корпусу пристрою складно не відзначити дрібні деталі, до яких виробник підійшов з усією відповідальністю: щуп негативної полярності можна легко під'єднати до основного модуля завдяки спеціальному поглибленню в корпусі. Також, на кабелі, що з'єднує другий щуп з основним модулем, встановлено спеціальний ковпак, призначений для захисту щупів, коли ті не використовуються.

На додачу до вдалої конструкції і розташування всіх елементів, UTM 115C простий в експлуатації. Виконання більшості операцій не вимагає особливих навичок.

UNI-T UTM 115C (UT15C)
UNI-T UTM 115C (UT15C)

Функції тестера UNI-T UTM 115C (UT15C)

Перевірка напруги

Для того, щоб за допомогою даного тестера виміряти змінну напругу в мережі електроживлення, слід просто вставити щупи в розетку. При наявності індикованої напруги на панелі індикаторів повинні загорітися світлодіоди, що позначають наявність постійної або змінної напруги, її значення (яке також дублюється на РК-дисплеї більш точно), а також повинен прозвучати сигнал.

Варто відзначити, що індикація напруги за допомогою світлодіодів здійснюється миттєво, а ось оновлення точного показника на дисплеї відбувається поступово, протягом 2-3 секунд. Але дана особливість була помічена тільки під час тестування великих напруг.

UNI-T UTM 115C (UT15C)

Перевірка напруги однополюсним методом

Даний метод використовується виключно для швидкої перевірки напруги. Кколо повинне бути перевірене традиційним двополюсним методом для більшої точності та безпеки. Для однополюсної перевірки треба під'єднати червоний щуп до джерела напруги, а також прикласти палець до контактного електрода. У даному випадку, якщо приладу вдасться виявити змінну напругу в діапазоні від 100 В, на панелі індикаторів загориться відповідний світлодіод і прозвучить сигнал.

Перевірка кола на обрив

Тестер напруги UNI-T UTM 115C здатний перевіряти кола на наявність обривів, як і будь-який сучасний мультиметр. При приєднанні щупів до справного кола на панелі індикаторів повинен загорітися відповідний світлодіод і прозвучати сигнал. Прилад здатний проводити перевірку цілісності кола в діапазоні до 400 КОм.

Перевірка порядку чергування фаз

Тестер UNI-T UTM 115C може визначати порядок чергування фаз трифазних джерел живлення. Для проведення цієї перевірки слід підключити червоний щуп до ймовірної фази В, а щуп з негативною полярністю до фази А. Якщо на панелі індикаторів спалахує світлодіод «R» – це означає, що фази знаходяться в правильній послідовності, від А до В. Підключаючи щуп L2 до фази С і щуп L1 до фази В, можна визначити правильність чергування фаз від В до С. Таким же чином можна перевірити чергування фаз С і А , приєднавши щуп L2 до ймовірної фази А і L1, отже, до фази С. Під час виконання даної операції, приклавши палець до контактного електрода, можна перевірити чергування фаз в зворотному порядку (на панелі індикаторів повинен загорітися світлодіод «L»).

У підсумку зазначимо, що UNI-T UTM 115C — це компактний і зручний в обігу прилад, який володіє всіма якостями для того, щоб стати незамінним помічником будь-якого електрика або домашнього майстра при обслуговуванні та ремонті електропроводки. З його допомогою без проблем можна виконувати пошук несправностей в електромережі, визначати наявність напруги на проводах і клемах, а також проводити інші перевірки.

Купити тестер напруги UNI-T UTM 115C ви, звичайно ж, можете в нашому магазині.

Команда Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Увійти в чат
Українська Онлайн Техпідтримка Онлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Українська Онлайн Техпідтримка Онлайн
Всі бренди
Переглянути весь каталог
Чат з продажів
 Українська у мережі
 Техпідтримка у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти