Fujikura: від стрічок для волосся до зварювальних апаратів для оптоволокна

22.06.2016

У цій статті ми би хотіли у зрозумілій формі описати призначення оптоволоконного обладнання в загальному та приділити більш детальну увагу апаратам для зварювання оптоволокна марки «Fujikura».

Oficina

Почнемо з короткого екскурсу в історію.

Історія компанії «Fujikura» почалася в 1885 році, коли її засновник, Фуджикура Зенхачі, відкрив у місті Аважи-Чо (Awaji-Cho), Японія, мануфактуру з виробництва шовкового і бавовняного обплетення для електрообладнання. Спочатку в його майстерні виготовляли пласкі стрічки з тканини – «негаке», які використовувались у традиційних японських зачісках. Коли перший в Японії завод з виробництва електричних ламп «Tokyo Electric Lamp» почав продавати свою продукцію, Зенхачі вирішив вступити до бізнесу електричних кабелів, оскільки технології виготовлення ізоляції для електричних кабелів були схожі на технології виробництва стрічок «негаке».

Невдовзі в Токіо було побудовано завод «Sendagaya». В 1901 р. наступник Фуджикури Зенхачі, пан Томекічі Мацумото, реформував приватну компанію в корпорацію під назвою «Fujikuradensengobo & Co.» зі статутним капіталом 25 000 ієн.

У 1904 році імператорська поштова служба призначила компанію «Fujikura» першим заводом з виробництва гумової ізоляції для кабелів. Ці роки були надзвичайно успішними для компанії, і вже у 1910 році вона перетворилася на «Fujikura Electric Wire Corporation» зі статутним капіталом 500 000 ієн.

В 1992 році компанія «Fujikura Electric Wire Corporation» отримала свою сучасну назву - «Fujikura Ltd.».

На даний час корпорація «Fujikura» є беззаперечним лідером в галузі виробництва зварювальних апаратів для оптоволокна, яка контролює близько 50% ринку. Окрім зварювальних апаратів, компанія «Fujikura» виробляє системи передачі даних, електричні системи, оптичне волокно і кабелі, обладнання для монтажу оптоволоконного кабелю, електричні компоненти для обладнання і дріт для обмотування електромагнітів, обладнання для автомобільної галузі та багато іншого, і має свої заводи в багатьох країнах, на яких у загальній кількості працює понад 54000 працівників. Загальний річний об’єм продаж компанії у 2011 році перевищив 6 млрд. доларів.

Fabrica

Що таке зварювальний апарат для оптоволокна і що він робить

Сьогодні практично всі ми використовуємо Інтернет. Ми робимо це вдома, на роботі, на вулиці... Але що ж таке Інтернет? Як повідомляє Вікіпедія, це: «Всесвітня система об’єднаних комп’ютерних мереж для зберігання і передачі інформації». Так що перш за все це є мережа - тисячі кілометрів кабелів і дротів. Спочатку для передачі інформації використовувались звичайні телефонні мережі з мідними та алюмінієвими кабелями і дротами. З плином часу технології зробили величезний крок вперед. Було відкрито, що оптоволоконні кабелі, виготовлені зі спеціальних матеріалів - кварцового і халькогенідного скла, фторалюмінату і фтороцирконату, спеціального пластику – набагато ефективніші і можуть передавати інформацію з вищою швидкістю та на більші відстані, ніж традиційні кабелі. Будь-яка мережа складається із системи взаємопов’язаних дротів. Як це робиться фізично, як поєднуються ці кабелі? В металічних кабельних мережах вони спаюються за допомогою олова і паяльника, спеціальних з’єднувачів і розгалужувачів. Оптичне волокно теж спаюється, але у цьому випадку замість олова та паяльника використовуються спеціальні пристрої, відомі як зварювальні апарати для оптоволокна.

Зварювальний апарат для оптоволокна (fusion splicer) є найдорожчим обладнанням в арсеналі будь-якого техніка, який обслуговує оптоволоконні мережі. Це розумна і точна машина, яка сама виконує процес юстирування та зварює волокна. Процес зварювання виглядає таким чином:

  1. Попередні операції: волокна, що зварюються, очищують від захисного покриття за допомогою спеціального стрипера, обрізають сколювачем для оптичного волокна і протирають спиртом [рекомендовано]. Після цього кінці волокна, на одне з котрих попередньо одягнута гільза КДЗС ( в залежності від типу використованих гільз), закріплються в апараті за допомогою спеціальних затискачів.
  2. Апарат автоматично (або натисканням кнопки) починає зводити кінці волокон, поки вони не потраплять до поля зору камер. Коли обидва кінці з’являться в полі зору, апарат дає слабшу дугу, що прибирає з волокон всі залишки мікрочастинок, які завжди залишаються після очищення. Слід зазначити, що процес попереднього очищення дуже важливий - в разі, якщо на кінцях залишаться сторонні частинки, які не можна вилучити за допомогою цієї дуги (наприклад, жир від пальців і т.д.), то вони зрештою спечуться і можуть зіпсувати результат всієї роботи.
  3. Далі апарат починає зводити кінці волокон, використовуючи прецизійні двигуни за трьома координатами. Якщо виникають будь-які проблеми з волокнами, пристрій видає повідомлення (на екрані і за допомогою звукової сигналізації) і призупиняє процес.
  4. Коли волокна вирівняно і щільно (впритул) зведено, активується основна дуга, яка розплавляє і зварює кінці. Місце зварювання охолоджується протягом частки секунди. Апарат проводить експрес-перевірку якості зварювання і оцінює втрати сигналу (згасання). Результати зварювання (дата, час, згасання) записуються в пам'ять пристрою.
  5. Наступним кроком є тест на розрив: апарат з певною силою розтягує волокна, щоб визначити міцність з'єднання. Деякі техніки проминають цю операцію, щоб заощадити час – практика, прийнятна лише за наявності великого досвіду і цілковитої впевненості в результаті. Якщо такої впевненості немає, настійно рекомендуємо провести зазначену операцію. На цьому процес зварювання закінчується.
  6. Після завершення тестів технік виймає волокно, що пройшло зварювання, надіває на місце зварювання гільзу КДЗЗ і кладе її до печі, де вона розігрівається і усаджується, захищаючи таким чином місце зварювання від зовнішнього впливу. Гільза вистигає набагато довше за волокно, тому її треба помістити у спеціальний лоток до повного охолодження. Якщо почати змотувати волокно з гільзою, яка ще повністю не охолола і є м'якою, волокно може легко зламатися в місці зварювання.

Зазвичай все універсальні зварювальні апарати мають 2 режими роботи: автоматичний і ручний. Автоматичний режим, як правило, використовується, коли необхідно зварити велику кількість однотипних волокон. Його рекомендовано для використання досвідченим користувачам. Ручний режим рекомендовано користувачам, які не мають великого досвіду, або в тих випадках, коли вимоги до якості зварювання дуже високі (наприклад, в магістральних кабелях), і тому необхідно контролювати кожну стадію процесу.

Крім компанії «Fujikura», серед найвідоміших виробників зварювальних апаратів для оптоволокна можна виділити фірми «Sumitomo» (Японія), «Furukawa» (Японія), «Comway» (США), «Ilsintech» (Корея), «INNO Instrument» (Корея), «Jilong» (Китай), «DVP» (Китай), «Senter» (Китай) та інші.

Зварювальні апарати для оптоволокна «Fujikura»

Список моделей зварювальних апаратів для оптоволокна «Fujikura» дуже великий, тому в цій статті ми наведемо лише деякі найпопулярніші моделі.

Fujikura 80S
Fujikura 80s
Це флагманська модель компанії, яку випустили в 2013 році. Вона продовжує лінію моделей Fujikura FSM-50S (2004) і FSM-60S (2008). Так само, як і її попередники, ця модель є універсальним апаратом, призначеним для зварювання будь-яких типів оптоволокна і здатним працювати за будь-яких погодних умов.
Fujikura 70S
Fujikura 70s
Повний аналог попередньої моделі, що відрізняється лише набором мов у інтерфейсі.
Fujikura 62S
Fujikura 62S
Одна з найновіших моделей, призначена для зварювання будь-яких типів одинарних волокон. На відміну від моделі 80S позбавлена автоматичних опцій і тому є набагато доступнішою за ціною. Так само, як і попередня модель, здатна працювати за найбільш несприятливих погодних умов.
Fujikura FSM-18S
Fujikura FSM-18S
Бюджетна модель, призначена для зварювання одинарних волокон в локальних мережах, мережах PON та FTTx.
Fujikura FSM-11R
Fujikura FSM-11R
Автоматичний апарат, призначений для зварювання стрічкових волокон.
Fujikura 22S
Невеликий за розміром і легкий апарат, призначений для мереж доступу, FTTx, PON і LAN.
Fujikura 12S
Fujikura 12S
Найкомпактніший зварювальний апарат у світі. Проста і бюджетна модель, призначена для мереж PON, FTTH і локальних мереж підприємств.

Окремо хотіли б зазначити, що на ринках деяких країн модель «Fujikura 80S» присутня під назвою «Fujikura 70S». Це цілком ідентичні моделі, між якими не існує жодної різниці, за винятком мов у інтерфейсі.

Крім апаратів для зварювання оптоволокна, компанія «Fujikura» також випускає інші інструменти, що використовуються при монтажі та обслуговуванні оптоволоконних мереж, та запчастини до них: рефлектометри, сколювачі для оптоволокна, тримачі для волокна, ідентифікатори активних волокон, тестери і т.д.

Команда Masteram

Копіювання матеріалів з сайту masteram.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Увійти в чат
Українська Офлайн Техпідтримка Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Українська Офлайн Техпідтримка Офлайн
Всі бренди
Переглянути весь каталог
Чат з продажів
 Українська не у мережі
 Техпідтримка не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти